پشتیبانی پنتاگون از تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای فروش سلاح و موشک به سعودی

این قرارداد شامل 280 موشک هوا به هوای پیشرفته میان برد و 596 موشک‌انداز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» طی مصاحبه‌ای اختصاصی با «العربیه» گفت «وزارت دفاع از تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای فروش سلاح و موشک به پادشاهی عربی سعودی حمایت می کند.»
پیشتر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با یک قرارداد پیشنهادی فروش 280 موشک هوا به هوای نوع «AIM-120C» (آمرام) به ارزش 650 میلیون دلار به پادشاهی عربی سعودی موافقت کرده بود.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با توضیح این که با این قرارداد پیشنهادی در 26 اکتبر موافقت شده است، افزود که موافقت با فروش موشک‌های پیشرفته میان‌برد هوا به هوای آمریکایی به سعودی در پی «حملات فزاینده فرامرزی طی سال گذشته به خاک این پادشاهی» صورت می‌گیرد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این قرارداد موشکی را کاملاً با تعهد دولت بایدن نسبت به تقویت دیپلماسی برای پایان دادن به درگیری در یمن مطابق دانست و در عین حال آن را تضمینی برای سعودی در داشتن ابزار لازم برای دفاع از خود در برابر حملات هوایی حوثی‌های مورد حمایت ایران خواند.

شایان ذکر است که موشک‌های AIM-120C نقشی کلیدی را در رهگیری حملات پهپادی متعددی ایفا کرده است که نه تنها شهروندان سعودی بلکه نیروهای آمریکایی و بیش از 70 هزار شهروند آمریکایی که در خاک سعودی مستقر هستند را نیز تهدید می‌کند.
بنا به این قرداد 280 موشک هوا به هوای پیشرفته میان برد AIM-120C-7/C-8 و 596 موشک اندازLAU-128 و همچنین کانتینرها، تجهیزات پشتیبانی، قطعات یدکی و مهندسی و تکنسین از ایالات متحده در اختیار پادشاهی عربی سعودی قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید