هشدار سازمان جهانی بهداشت: اروپا بار دیگر به کانون کرونا تبدیل شده است

هانس کلوگه: اگر به میزان 95 درصد در اروپا و آسیای مرکزی از ماسک استفاده کنیم، قادر به نجات جان 188 هزار نفر از نیم میلیون نفری خواهیم بود که ممکن است تا فوریه 2022 بر اثر شیوع کرونا فوت کنند.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که میزان شیوع بیماری ویروسی کرونا در اروپا در حال حاضر "بسیار نگران کننده“ است به طوری که تا فوریه سال آینده احتمالا منجر به مرگ نیم میلیون نفر دیگر در این قاره خواهد شد.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، پنجشنبه، 4 نوامبر، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما دوباره کانون همه‌گیری شده‌ایم.»

او افزود: «نرخ کنونی شیوع ویروس در 53 کشور منطقه اروپا، بسیار نگران‌کننده است و اگر در همین مسیر بمانیم، ممکن است تا ماه فوریه، نیم میلیون مرگ اضافی ناشی از کووید-19 در منطقه ثبت شود.»

این سازمان، افزایش موارد ابتلا به کرونا را به پوشش ناکافی واکسیناسیون و کاسته شدن از پروتکل‌ها برای مبارزه با کووید-19 نسبت داد.

بر اساس داده‌های منطقه اروپایی سازمان جهانی بهداشت، میزان موارد بستری شدن مبتلایان به کووید 19 در بیمارستان‌ها ظرف یک هفته، دو برابر شده است.

همچنین بر اساس گزارش آمارهای رسمی کشوری که توسط خبرگزاری فرانسه جمع‌آوری شده است، شمار مبتلایان در این منطقه حدود 250 هزار نفر و تعداد فوتی‌ها 3600 مورد در روز ثبت شده است.

بر اساس این داده‌ها، تعداد جانباختگان مبتلا به کرونا طی هفته گذشته به ویژه در روسیه 8162 فوتی، اوکراین 3819 فوتی و در رومانی 3100 فوتی به ثبت رسیده است.

در همین راستا سازمان جهانی بهداشت خواستار ادامه استفاده از ماسک برای مقابله با پاندمی شد.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت «پیش‌بینی‌های قابل اعتماد نشان می‌دهد که اگر به میزان 95 درصدی استفاده از ماسک در اروپا و آسیای مرکزی برسیم، می‌توانیم 188 هزار نفر از نیم میلیون نفری که ممکن است تا فوریه 2022 بمیرند را نجات دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید