شکست حزب دموکرات در انتخابات فرمانداری ایالت ویرجینیا

جو بایدن پیشتر اعلام امیدواری کرده بود که نماینده حزب دموکرات در این انتخابات پیروز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گلن یانگ‌کین، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا توانست در انتخابات فرمانداری ایالت ویرجینیا به پیروزی برسد. انتخاباتی که به گفته کارشناسان، محبوبیت حزب دموکرات و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در این ایالت مهم را محک می‌زند.

شبکه «ای بی سی»، چهارشنبه، 3 نوامبر، گزارش داد که پس از شمارش بیش از 95 درصد آرا در این ایالت، یانگ‌کین توانست با 2.7 امتیاز بیشتر نسبت به تری مک‌آلیف، رقیب دموکرات خود، پیروز این انتخابات شود.

به گفته کارشناسان، این انتخابات، آزمونی مقدماتی برای حزب دموکرات در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای این کشور است.

در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، نمایندگان کنگره،سناتورها و فرمانداران این کشور توسط مردم انتخاب می‌شوند.

«در هر صورت برنده می‌شویم»

بایدن پیش از بسته‌شدن مراکز رای‌گیری در این کشور اعلام امیدواری کرده بود که حتی اگر نتایج دو رقیب «به همدیگر نزدیک باشد» در این انتخابات «پیروز می‌شویم». او از هوادارن حزب دموکرات‌ خواسته بود که در انتخابات شرکت کنند.

او به شماری از ساکنان شهرستان آرلینگتون در حومه واشینگتن دی سی گفت: «شما تندرویی حزب جمهوری‌خواه که در سراسر آمریکا حاکم است را با شجاعت و خردمندی رد کردید.»

او ادامه داد: «حزب جمهوری‌خواه از هیچ چیزی جز ادامه کاهش مالیات شرکت‌های قدرتمند و ثروتمند دفاع نمی‌کند.»

«جنبشی که شما رهبر آن هستید»

یانگ‌کین هنگام اعلام نتایج اولیه انتخابات به هواداران خود گفت:«این دیگر یک انتخابات نیست بلکه جنبشی است که همه شما رهبری آن‌را برعهده دارید.»

گفته می‌شود که جو بایدن، پیش از آغاز این انتخابات به شهر آرلینگتون سفر کرده و دیداری با مک‌آلیف، نامزد حزب دموکرات در این انتخابات داشته است.

کاهش میزان اعتماد به حزب دموکرات

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده، جیل بایدن، بانوی اول این کشور و کامالا هریس، معاون جو بایدن از جمله افرادی بودند که پیش از رئیس‌ جمهوری آمریکا، کمپین‌های تبلیغاتی در حمایت از تری مک‌آلیف برگزار کرده بودند.

نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌داد که نتایج انتخاباتی این دو رقیب، نزدیک به هم خواهد بود.

این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که پس از خروج پر هرج و مرج آمریکا از افغانستان، اعتمادها نسبت به عملکرد جو بایدن کاهش یافت. از سوی دیگر او نتوانست به وعده‌ خود مبنی بر پایان‌دادن در زمانی کوتاه به پاندمی کووید- 19 عمل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید