سی.ان.ان: آمریکا عمیقا به نتیجه مذاکرات هسته‌ای با ایران بدبین است

مارک دوبوویتز: هدف مقامات ایران ایجاد تاخیر، تفرقه، کاهش فشار و پیشروی به‌سوی تسلیحات هسته‌ای است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات ایالات متحده به‌شدت نسبت به مذاکرات با مقامات ایرانی برای احیای «برجام» بدبین هستند، به همین دلیل در آستانه سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به اروپا، محافل دولتی در واشینگتن درباره «اعمال مجازات‌های جدید علیه تهران» گفتگو می‌کنند.

به گزارش «سی.ان.ان»، شامگاه جمعه 29 اکتبر 2021، منابعی در واشینگتن به این خبرگزاری گفته‌اند که دولت بایدن هم‌اکنون روی «افزایش فشار» بر ایران کار می‌کند. به گفته آنها، آمریکا و متحدانش اکنون تمایل بیشتری دارند تا ایران را به دلیل طفره رفتن از مذاکرات و توسعه برنامه هسته‌ای تسلیحاتی خود تنبیه کنند.

یک منبع آشنا با مسئله هسته‌ای ایران و مذاکرات وین به «سی.ان.ان» گفته که جو بایدن روز شنبه در جریان نشست «گروه 20» در اروپا با متحدان آمریکا درباره «گزینه‌های بالقوه» برای مقابله با ایران رایزنی خواهد کرد و این گزینه‌ها ممکن است حتی در جریان مذاکرات با ایران اجرایی شوند.

یکی از مقامات آمریکایی که در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار دارد نیز به «سی.ان.ان» گفت که اظهارات عمومی مقامات ایرانی «خوش‌بینی زیادی در ما ایجاد نمی‌کند». او افزود، تاکنون «نشانه‌های اندکی» مبنی بر «عمل‌گرایی» و حل مسائل باقی‌مانده از سوی طرف ایرانی مشاهده شده است.

یک دیپلمات اروپایی هم در این باره به «سی.ان.ان» گفت: «در حال حاضر هیچ فشار زمانی روی ایرانی‌ها وجود ندارد. ما باید کاری کنیم که برای آنها احساس فوریت به‌وجود بیاید. به نظر من این اولین گامی است که باید برداریم.»

مارک دوبوویتز، مدیر عامل «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، هم گفته که هدف مقامات ایران از اعلام این‌که قصد دارند به‌زودی به مذاکرات هسته‌ای بازگردند، ایجاد «تاخیر، تفرقه، کاهش فشار و پیشروی به سوی تسلیحات هسته‌ای» است، که دقیقا رژیم ایران آن را خوب انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size