آمریکا دو بازرگان و یک نماینده پارلمان لبنان را به دلیل ارتکاب فساد تحریم کرد

این دو بازرگان لبنانی و نماینده پارلمان این کشور با استفاده شخصی از فساد گسترده و خویشاوند‌گماری در کشورشان به نفع خود اقدام به ثروت‌‌اندوزی کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا جمیل السید، نماینده پارلمان لبنان و جهاد العرب و دانی خوری دو بازرگان این کشور را به ظن ارتکاب فساد و مشارکت در تضعیف قانون لبنان تحریم‌ کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج‌شنبه، 28 اکتبر، توضیح داد که این سه فرد لبنانی را به اتهام «بهره‌برداری شخصی از فساد گسترده و خویشاوند‌گماری در لبنان برای ثروت‌اندوزی به نفع خود و به ضرر منافع مردم و موسسات حکومتی لبنان» تحریم کرده است.

بنا به اعلام روزنامه «وال استریت جورنال» ایالات متحده در راستای تحت پیگرد قرار دادن عملیات‌های فساد و پولشویی مرتبط با حزب‌الله لبنان، از سال گذشته به طور گسترده‌ و دقیقی بر حواله‌های بانکی لبنان نظارت می‌کرد.

این روزنامه تاکید کرد که مسئولان و دیپلمات‌ها در ایالات متحده به عنوان بخشی از تلاش‌های بین‌المللی برای به حاشیه راندن گروه شبه‌نظامی حزب‌الله مورد حمایت ایران و مبارزه با فساد در لبنان فشارهایی را بر بانک مرکزی این کشور اعمال می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید