حضور ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر یونان در همایش ابتکار «سرمایه‌گذاری برای آینده»

نخست‌وزیر یونان بر شراکت راهبردی کشورش با سعودی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و شاهزاده سلمان بن حمد آل خلیفه، ولی‌عهد بحرین به همراه کریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان در ریاض در جلسات همایش «ابتکار سرمایه‌گذاری برای آینده» (Future Investment Initiative) حضور یافتند.

نخست‌وزیر یونان سه‌شنبه، 26 اکتبر، در جلسه این همایش درباره پایبندی کشورش به شراکت راهبردی با سعودی و تعهد آن به تحقق منافع متبادل در راستای این شراکت سخن گفت.

كرياكوس ميتسوتاكيس به توافق‌ها و تفاهم‌های مهمی در منطقه که یونان در آن مشارکت می‌کند و از جمله آن پروژه‌های انرژی و ارتباط شبکه برق در آینده و مذاکرات انجام شده با مصر در این زمینه اشاره کرد.

او توضیح داد که یونان دارای مزیت‌هایی در تعدادی از پروژه‌های انرژی است و می‌تواند تجربیات خود را با پادشاهی عربی سعودی در بسیاری از بخش‌های اقتصادی از جمله انرژی و هتل‌داری و دیگر جنبه‌هایی که قادر به تقویت صادرات هر دو کشور است، تبادل کند.

او گفت که در راستای مقابله با چالش‌های جهانی انرژی، هیدروژن باید به بازار اروپا راه یابد و توضیح داد که دولت او تلاش می‌کند اصلاحات اقتصادی لازم را انجام دهد و در این راستا سیاست‌های مالی جدیدی را در دست دارد. او در بخش دیگری از سخنانش نیز به کار و فعالیت بسیاری از کارشناسان یونانی در کشورهای خلیجی اشاره کرد.

ميتسوتاكيس درباره روابط کشورش با ترکیه گفت که کشور او در موضوع شرق دریای مدیترانه در برابر تهدیدها تسلیم نخواهد شد و افزود که مواضع خصمانه ترکیه در این‌باره راه به جایی نخواهد برد.

دیدار نخست وزیر یونان از سعودی علاوه بر مشارکت در اجلاس سران خاورمیانه سبز که طی روزهای 25 و 26 اکتبر در ریاض با حضور تعدادی از رؤسای کشورها و نمایندگان دولت‌های جهان برگزار شد، با هدف تقویت همکاری‌های میان دو کشور انجام می‌شود.

اجلاس خاورمیانه سبز چالش‌هایی نظیر تحول در انرژی، ایجاد توازن، صنایع هیدروکربنی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌های جدید در اقتصاد سبز را مورد بررسی قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید