درگیری مسلحانه در نزدیکی پالایشگاه «الزاویه» در غرب لیبی

طی درگیری‌های مسلحانه اخیر در شهر الزاویه از انواع سلاح‌های متوسط و سنگین استفاده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهر «الزاویه»، در غرب لیبی، شامگاه دوشنبه، شاهد درگیری مسلحانه شدید میان گروه شبه‌نظامی وابسته به محمد البحرون معروف به «الفار» و شبه‌نظامیان وابسته به یک نهاد امنیتی مستقر در طرابلس، پایتخت لیبی به رهبری عبدالغنی الککلی ملقب به «غنیوه» بود.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، این درگیری که تا لحظه ارسال خبر ادامه داشت، در نزدیکی پالایشگاه مهم شهر الزاویه رخ داد و طی آن دو طرف از انواع اسلحه متوسط و سنگین استفاده کردند.

ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی بکارگیری انواع نارنجک و راکت از سوی دو طرف درگیری و شعله‌های آتش و دود از ساختمان‌های شهر را نشان می‌دهد.

بنا به گزارش منابع محلی، تعدادی از شهروندان غیر نظامی نیز در این زدوخوردها زخمی شده‌اند.

درگیری‌های مقطعی

شهر الزاویه که گروه‌های شبه‌نظامی فراوانی در آن حضور دارند، هفته‌های اخیر شاهد درگیری مسلحانه میان این گروه‌ها برای تعیین مناطق نفوذ و کنترل بر مسیرهای قاچاق بوده است.

با افزایش این درگیری‌ها که جان شهروندان را به مخاطره انداخته است، مردم‌ این شهر از مقامات مسئول خواستند با تقویت نهادهای ناظر و امنیتی مانع ادامه و تکرار این گونه منازعات مسلحانه شوند.

مشکل وجود گروه‌های مسلح در غرب لیبی که دارای منافع و وابستگی‌های متفاوتی هستند، از مهمترین چالش‌های دولت جدید لیبی بوده که قول برقراری صلح و ثبات در کل کشور داده است.

جامعه جهانی و شهروندان لیبی از وجود و نفوذ این گروه‌های مسلح نیز ابراز نگرانی کردند به‌ویژه آن‌که این کشور کمتر از دو ماه دیگر شاهد انتخابات پارلمانی خواهد بود و بیم آن می‌رود در صورت شکست این گروه‌ها در انتخابات، کشور مجددا شاهد درگیری‌های مسلحانه شود.

بنا به گفته ناظران ادامه درگیری و منازعات مسلحانه به شکست تفاهمات پیشین می‌انجامد و روند خروج مزدوران مسلح از لیبی را متوقف خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید