برگزاری جلسه کمپین اخراج محمدجعفر محلاتی از «کالج اوبرلین»

معترضان سه‌شنبه، 2 نوامبر، مقابل «ساختمان اداری کواکس کالج اوبرلین» در ایالت اوهایو تجمع خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته «عدالت برای قربانیان محلاتی» خبر داده است که برای گفت‌وگو در خصوص کمپین اخراج محمدجعفر امیرمحلاتی از «کالج اوبرلین»، جلسه‌ای با حضور شماری از فعالان سیاسی، زندانیان دوتابعیتی و روزنامه‌نگاران در «کلاب‌هاوس» برگزار خواهد کرد.

لادن بازرگان، یکی از اعضای این کمیته نوشته است که این جلسه، یک‌شنبه 24 اکتبر، ساعت 16:45 به وقت گرینویچ در کلاب «کمپین عدالت» برگزار خواهد شد.

Advertisement

محمدجعفر امیرمحلاتی، سفیر سابق ایران در سازمان ملل که اکنون به‌عنوان استاد «کالج اوبرلین» در اوهایوی ایالات متحده مشغول به کار است، متهم به ایجاد سپر دفاعی برای عاملان اعدام‌های دسته‌جمعی تابستان 1367 و جلوگیری از «پاسخگو دانستن» مجریان این اعدام‌ها است.

پیش‌تر شماری از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام‌شده در ایران، کنش‌گران حقوق بشر، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان «کالج اوبرلین»، از برگزاری یک تجمع در اعتراض به ادامه اشتغال امیرمحلاتی به‌عنوان استاد «کالج اوبرلین» خبر داده بودند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که سازمان‌دهندگان این تجمع یک نسخه از آن را در اختیار «العربیه» گذاشتند، معترضان سه‌شنبه، 2 نوامبر، از ساعت 12 تا دو بعد از ظهر مقابل «ساختمان اداری کواکس کالج اوبرلین» در ایالت اوهایو تجمع خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه، امیرمحلاتی، «بر قتل عام بیش از 5 هزار زندانی سیاسی بی‌گناه سرپوش گذاشت.» او با اقدامات و اظهارات تحریک‌آمیز، آتش آزار و آسیب علیه بهائیان را در ایران شعله‌ور کرد و با «یهودستیزی» در سازمان ملل متحد، به سخنرانی علیه اسرائیل و یهودیان پرداخت.

سازمان‌دهندگان این تجمع در این بیانیه، با اشاره به رسالت «کالج اوبرلین» یعنی «تعهد پایدار به جامعه‌ عادلانه»، عنوان کرده‌اند تدوام اشتغال امیرمحلاتی در این مؤسسه آموزشی، با این هدف در تضاد است.

شادی صدر، فعال حقوق بشر و مدیر اجرایی سازمان «عدالت برای ایران» در زمینه عملکرد «کالج اوبرلین» گفته است: «نقش محلاتی در مشارکت برای این نقض گسترده حقوق بشر آشکار است. عدم واکنش‌پذیری کالج اوبرلین، خیانت در پاسخگویی را نشان می‌دهد.»

برگزارکنندگان می‌گویند هدف از این تجمع اعتراضی، جلب توجه به نقش محمدجعفر امیرمحلاتی در سرپوش‌گذاشتن بر اعدام‌های دسته‌جمعی سال 1367 است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید