ترامپ با شعار علیه استبداد غول‌های فناوری از شبکه اجتماعی‌ خود رونمایی کرد

رئیس جمهوری پیشین آمریکا اخیرا گفته خامنه‌ای که تروریسم را حمایت می‌کند و طالبان که یک گروه تروریستی است حق توییت کردن دارند اما او از توییت کردن منع می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از راه‌اندازی شبکه اجتماعی جدیدی برای خود و طرفدارانش خبر داد.

این شبکه اجتماعی که« تروث سوشیال» (Truth Social) نام دارد، در واکنش به بسته شدن حساب‌های رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده و منع فعالیت‌های او در شبکه‌های اجتماعی توییتر، یوتیوب و فیسبوک، راه‌اندازی می‌شود.

ترامپ نام این شبکه اجتماعی را «شبکه اجتماعی حقیقت» گذاشته و گفته است که هدفش از راه اندازی این شبکه کشف حقایق است.

او افزود که این پلتفرم رسانه‌ای جدید در ماه آینده به صورت آزمایشی راه‌اندازی می‌شود اما این شبکه در سه ماهه اول سال آینده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک و یوتیوب در ماه ژانویه 2020 حساب‌های دونالد ترامپ رئيس جمهورى سابق آمريكا را به بهانه تحریک هوادارانش به اشغال ساختمان کنگره مسدود کردند.

حرکت طرفداران ترامپ به سوی ساختمان کنگره ساعاتی پس از سخنرانی او درباره نتایج انتخابات و ادعای اینکه در انتخابات ریاست جمهوری تقلب صورت گرفته و جو بایدن، رئیس جمهور فعلی بازنده بوده است، صورت گرفت.

شبکه توییتر پس از آن این توییت ترامپ را غیر حقیقی و تحریک‌آمیز خوانده و حساب او را بست.

88 میلیون دنبال‌کننده برای ترامپ

ترامپ هنگام مسدود شدن حساب او در شبکه توییتر بیش از 88 میلیون دنبال کننده در این شبکه داشت.
رئیس جمهوری سابق آمریکا همواره شبکه اجتماعی و برخی رسانه‌ها را به نشر اکاذیب و نشر اخبار جعلی متهم می‌کرد.

او بارها رسانه‌های بزرگی مانند «سی ان ان» و روزنامه «واشینگتن پست» را به منابع نشر اخبار جعلی متهم و آنها را «Fake News» می‌نامید.

رئیس جمهوری سابق آمریکا هنوز هم تا حد زیادی بر حزب جمهوری‌خواه این کشور مسلط است. او چند ماه پس از انتخابات و دور ماندن از کانون توجه مردم آمریکا بار دیگر به سازماندهی هواداران خود پرداخت. برخی کارشناسان می‌گویند او احتمالا نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آینده در سال 2024 اعلام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید