کاخ سفید: دیپلماسی مسیر مورد انتخاب دولت بایدن در قبال ایران است

سخنگوی کاخ سفید مهلت ایران برای بازگشت به میز مذاکرات را نامحدود ندانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید با اعلام آمادگی این کشور برای بازگشت به دور جدید مذاکرات وین، اظهار کرد که «دیپلماسی»، مسیر مورد انتخاب دولت بایدن در قبال ایران است.

ساکی، سه‌شنبه، 12 اکتبر، در نشست مطبوعاتی هفتگی خود، در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین بروز رسانی‌ها درباره مذاکرات وین گفت هنوز تاریخ برگزاری دور جدید این مذاکرات مشخص نیست.

او در این زمینه با اشاره به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده که گفته بود، مهلت ایران برای بازگشت به میز مذاکرات همیشگی نیست، گفت: «تیم ما برای بازگشت به دور جدید مذاکرت آماده است.»

او در ادامه با اشاره به گفت‌وگوی امروز اسرائیل و آمریکا گفت: «ما شرکای خود را در جریان آخرین تلاش‌ها برای پیگیری جهت ادامه مسیر دیپلماتیک در رابطه با مذاکرات 5+1 قرار می‌دهیم.»

پیش از این، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با انتقاد از «نقض آشکار» تعهدات هسته‌ای ایران گفته بود که تل آویو برای مقابله با ایران منتظر کشورهای غربی نخواهد ماند.

«رویترز» به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا نوشته بود: «اگر دیپلماسی پاسخ ندهد، قطعا راه‌های دیگری نیز وجود دارد. ما به تلاش برای عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی تعهد کامل داریم.»

مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی که 6 آوریل گذشته در وین برای احیای توافق هسته‌ای آغاز شد پس از انجام شش دور در ژوئن گذشته با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون احراز نتیجه‌ای ملموس متوقف شد و زمانی هم برای از سرگیری دور هفتم آن تعیین نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید