مایکروسافت جزئیات حمله سایبری ایران به شرکت‌های فناوری دفاعی را فاش کرد

هکرها شرکت‌های فعال در زمینه تولید پهپاد، ماهواره‌، و سیستم‌های ارتباطی واکنش اضطراری را هدف قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت «مایکروسافت» اخیرا گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد هکرهای مرتبط با حکومت ایران، به برخی شرکت‌های فناوری دفاعی در غرب و خاورمیانه حمله سایبری کرده و در برخی موارد موفق به نفوذ به آنها شده‌اند.

به گزارش وبگاه «هیل»، دوشنبه 11 اکتبر 2021، مطابق برآورد «مرکز اطلاعات تهدیدات» و «واحد امنیت دیجیتال» مایکروسافت، «زنجیره‌ای از فعالیت‌های سایبری» جدید مرتبط با ایران، از ماه ژوئیه امسال صدها حساب «مایکروسافت آفیس 365» متعلق به شرکت‌های دفاعی آمریکایی و اسرائیلی، بنادر مهم خلیج، و شرکت‌های حمل و نقل دریایی بین‌المللی را هدف قرار داده ‌است.

هکرهای مرتبط با حکومت ایران همچنین شرکت‌های دفاعی که با اتحادیه اروپا و دولت‌های آمریکا و اسرائیل در زمینه تولید فناوری هواپیماهای بدون سرنشین، ماهواره‌ها، و سیستم‌های ارتباطی واکنش اضطراری همکاری می‌کنند را هدف قرار داده‌اند.

مایکروسافت تاکید کرد که اکثر حملات، که از طریق «تلاش برای دستیابی به رمز عبور» صورت گرفته، ناموفق بوده، و هکرها تنها موفق شده‌اند به چیزی کمتر از بیست سازمان نفوذ کنند، که مایکروسافت با آنها تماس گرفته و اطلاع داده است.

بر اساس ارزیابی مایکروسافت، این حملات سایبری برای ردیابی سرویس‌های امنیتی دشمن و سازمان‌های حمل و نقل دریایی در خاورمیانه را حکومت ایران به منظور «تقویت برنامه‌های امنیتی خود» صورت داده است. دستیابی به تصاویر ماهواره‌ای تجاری و برنامه‌های حمل و نقل اختصاصی و فهرست اسامی می‌تواند به ایران در «تقویت برنامه ماهواره‌ای در حال توسعه‌اش» کمک کند.

این شرکت نتیجه می‌گیرد که «با توجه به حملات سایبری و نظامی ایران به اهداف کشتیرانی و دریایی، مایکروسافت معتقد است که این خطرات علیه شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها افزایش یافته است. ما مشتریان خود در این صنایع و مناطق جغرافیایی را تشویق می‌کنیم تا اطلاعات موجود در این گزارش امنیتی را برای دفاع از خود در برابر تهدیدات مذکور مطالعه کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید