جابجایی نیرو و تدارک ترکیه برای اعزام صدها مزدور مسلح دیگر به لیبی

دیدبان حقوق‌بشر سوریه: ترکیه حدود 130 مزدور از سوریه برای انتقال آنها به لیبی آماده کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق‌بشر سوریه گزارش داد که اطلاعات ترکیه از رهبران جناح‌های وفادار به آن خواسته است تا اعضای خود را کاملا آماده کنند تا در صورت درخواست دسته‌های جدید آنها را به لیبی اعزام کنند.

یک منبع از دیدبان حقوق بشری سوریه پنج‌شنبه، 7 اکتبر، اعلام کرد که گروههای مسلح طرفدار آنکارا در مناطق «غصن الزیتون» و «درع الفرات» روز گذشته حدود 130 نفر از جنگجویان خود را که به «مزدور» جنگ معروف هستند را جهت انتقال به لیبی به داخل ترکیه فرستاده‌اند.

او خاطرنشان کرد، این تدارک و جابجایی نیرو همزمان با آماده‌سازی برای بازگشت 140 مزدور از لیبی به ترکیه برای انتقال آنها به داخل سوریه در ساعات آینده، صورت می‌گیرد.

این اقدام جدید ترکیه دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که 300 مزدور از شبه‌نظامیان تحت حمایت آنکارا از لیبی به سوریه بازگردانده شدند.

منابع رسانه‌ای از ثبت نام جدید افرادی از جناح‌های مسلح طرفدار ترکیه برای اعزام به لیبی با حقوق ماهیانه 500 دلار خبر دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه از بازگشت اولین دسته مزدوران وفادار به ترکیه از لیبی خبر داد. طبق این گزارش یک هواپیمای ترکیه‌ای حدود 300 نفر از این مزدوران پیکارجوی که اغلب سوری هستند، را به ترکیه منتقل کرده است.

این افراد جابجا شده قرار است پس از ترکیه به سوریه منتقل و به عنوان بخشی از پروژه خروج نیروهای خارجی از خاک لیبی محسوب شوند.

اخراج بخشی از مزدوران ترکیه از لیبی به دنبال درخواست‌های مکرر جامعه بین‌المللی برای خروج همه «نیروهای خارجی» از خاک لیبی و تمرکز رسانه‌های بزرگ بر پرونده مزدوران خارجی در لیبی صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید