اسرائیل: به نابودکردن توانمندی‌های نظامی و هسته‌ای ایران ادامه خواهیم داد

مقامات تل‌آویو از خنثی‌سازی طرح حمله تروریستی ایران علیه چند بازرگان اسرائیلی در قبرس خبر داده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تهدیدهای اخیر تهران علیه اسرائیل در ارتباط با تنش‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و یک روز پس از اعلام مقامات تل‌آویو مبنی بر خنثی‌سازی طرح حمله تروریستی ایران به بازرگانان اسرائیلی در قبرس، آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل تاکید کرد کشورش به نابود کردن توانمندی‌های نظامی و هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد.

آویو کوخاوی سه‌شنبه، 5 اکتبر، ضمن تاکید بر عزم اسرائیل برای ادامه اقدامات بازدارنده جهت از بین بردن توانمندی‌های نظامی و هسته‌ای ایران، گفت که طرح‌های تل‌آویو برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران گسترده‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود.

کوخاوی با تاکید این‌که «طرح‌های ما برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران گسترده‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود»، گفت که«عملیات‌های نظامی اسرائیل برای نابود ساختن توانمندی‌های ایران در همه جبهه‌ها و در هر زمانی ادامه خواهد یافت.»

نفتالی بنت
نفتالی بنت

خنثی‌سازی طرح حمله تروریسی ایران در قبرس

اسرائیل روز گذشته و به‌دنبال دستگیری یک فرد مسلح توسط پلیس قبرس، ایران را به تلاش برای حمله به چند بازرگان اسرائیلی در قبرس متهم کرد.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل دوشنبه، ایران را به ادامه تلاش‌ها برای ضربه‌زدن به اسرائیل متهم کرد و گفت آخرین نمونه آن طرح‌ حمله در قبرس است.

پیش از او بنی‌ گانتز، وزیر دفاع اسرائیل نیز از خنثی‌سازی طرح حمله ایران علیه بازرگانان اسرائیلی در قبرس خبر داد و گفت «عملیات خصمانه‌ای که ایران علیه اهدافی اسرائیلی در قبرس انجام داده است، خنثی شد».او همچنین تاکید کرد «به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی ادامه خواهیم داد.»

بنی‌ گانتز
بنی‌ گانتز

گانتز در «توییتر» نوشت:«یک عملیات خصمانه دیگری که ایران علیه اهداف اسرائیلی در قبرس انجام داده است، خنثی شد. ایران همچنان چالشی برای جهان، منطقه‌ و اسرائیل تشکیل می‌دهد.. به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی و در برابر هر تهدیدی ادامه خواهیم داد.»

از طرفی و همزمان با بالا گرفتن جنگ لفظی میان ایران و جمهوری آذربایجان بر سر کریدور ترانزیت ارتباطی با ارمنستان در شمال و نقض حاکمیت آذربایجان از سوی کامیون‌های ایرانی، و در پی استقرار نیروها و برگزاری مانورهای نظامی متقابل دو طرف در مرزهای مشترک، مقامات سیاسی و نظامی ایران با طرح ادعاهایی مبنی بر حضور اسرائیل در خاک آذربایجان و اتهام آن فعالیت علیه ایران، تهدیدهای خود را علیه تل‌آویو تشدید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید