طالبان پاکستان مذاکره با دولت اسلام‌آباد را رد کرد

طالبان پاکستان از زمان تسلط طالبان افغان بر کابل، تعداد حملات خود را در داخل خاک پاکستان و در مرز با افغانستان افزایش داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

طالبان پاکستان اظهارات اخیر عمران خان، نخست وزیر این کشور در مورد آغاز مذاکرات صلح میان مقامات اسلام‌آباد و این گروه را رد کرد.

به گزارش رسانه‌های پاکستان، طالبان پاکستانی شنبه 2 اکتبر اظهارات عمران خان را رد کرده و اعلام کردند، تاکنون هیچ آتش‌بس از سوی آنان اعلام نشده است.

نخست وزیر پاکستان جمعه، یکم اکتبر، در مصاحبه با تلویزیون «TRT World» گفته بود، مذاکرات با برخی از رهبران طالبان پاکستان در جریان است و قرار است طالبان افغانستان نیز در این گفت‌وگوها کمک کند.

عمران‌ خان همچنین گفت، اگر مذاکرات خلع سلاح موفقیت‌آمیز باشد، این امر موجب صدور عفو از سوی دولت پاکستان برای آنها می‌شود، به طوری که به گفته او عناصر طالبان در پاکستان به عنوان شهروندان عادی شمرده خواهند شد. عمران خان در ادامه همچنین گفت: «من به راه‌حل‌های نظامی اعتقادی ندارم.»

گفتنی است که طالبان پاکستان از زمان تسلط طالبان افغان بر کابل، تعداد حملات خود را در داخل خاک پاکستان و در مرز با افغانستان افزایش داده است.

طالبان پاکستانی یک گروه شورشی جدا از طالبان افغانستان است، اگرچه گروه‌های مسلح پاکستانی اغلب با گروه‌های آن سوی مرز در افغانستان در ارتباط‌ هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید