.
.
.

حضور فرماندهان عالی نظامی آمریکا در کنگره برای پاسخگویی درباره خروج از افغانستان

فرماندهان عالی نظامی آمریکا قرار است با حضور در دو کمیته نیروهای مسلح در مجلسین سنا و نمایندگان پیرامون خروج از افغانستان توضیح بدهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لوید آستین، وزیر خارجه آمریکا به همراه مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش و کنت مکنزی، فرمانده سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، قرار است درباره خروج نیروهای آمریکا از افغانستان در کنگره حاضر شوند.

این جلسه، سه‌شنبه، 28 سپتامبر، در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا برگزار می‌شود و مقرر شده چهارشنبه 29 سپتامبر نشستی در همین موضوع در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان نیز برگزار شود.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا

پیش‌بینی می‌شود در این دو نشست، فرماندهان نظامی به‌دلیل عملیات خروج بی‌برنامه و ناهماهنگ نیروهای آمریکا از افغانستان مورد انتقاد نمایندگان قرار بگیرند.

در پی خروج سریع نیروهای ایالات متحده از افغانستان که به کشته‌شدن 13 سرباز آمریکایی توسط یک حمله انتحاری انجامید، بسیاری از نمایندگان خواستار استعفای مقامات ذی‌ربط در دولت جو بایدن شدند.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا
مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا، پنج‌شنبه گذشته، ضمن موافقت با لایحه بودجه دفاعی کشور، با تحقیق و تفحص مشترک حزبی از ناکامی‌های آمریکا در افغانستان موافقت کرد.

این لایحه موافقت 316 نماینده و مخالفت 113 نفر را به همراه داشت.

موافقت نمایندگان دو حزب از این لایحه، سرخوردگی و نگرانی مشترک دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از نحوه خروج بی‌برنامه نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان را نشان می‌دهد.

کنت مکنزی، فرمانده سنتکام
کنت مکنزی، فرمانده سنتکام

در جریان تحقیق، درباره سلاح به‌جا مانده در افغانستان و چگونگی انتقال شهروندان آمریکایی و شهروندان افغان دارای روادید مهاجرت به آمریکا که هنوز موفق به خروج از افغانستان نشدند، سوال خواهد شد.

نمایندگان همچنین از مقامات نظامی و امنیتی دولت بایدن درباره چگونگی مقابله با تهدیدات تروریستی برآمده از افغانستان پس از خروج از این کشور توضیح خواهند خواست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم