.
.
.

وزیر خارجه سعودی و نخست وزیر هند درباره اوضاع منطقه گفت‌وگو کردند

در این دیدار روابط تاریخی و عمیق میان دو ملت و کشور دوست، سعودی و هند و راهکارهای تقویت و پیشبرد آن به سوی افق‌هایی گسترده بررسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در دهلی‌نو، پایتخت این کشور از شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی استقبال کرد.
به گزارش «العربیه» در دیدار میان نخست وزیر هند و وزیر خارجه سعودی که دوشنبه 20 سپتامبر انجام شد، روابط تاریخی و عمیق میان دو ملت و دو کشور دوست و راهکارهای تقویت و پیشبرد آن به سوی افق‌هایی گسترده در راستای آرمان‌های مردم دو کشور برای تحقق پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر مورد بررسی قرار گرفت.
علاوه بر آن در دیدار مقام‌های سعودی و هندی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک و هر آنچه امنیت و صلح بین‌المللی را تقویت کند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نخست وزیر هند در این دیدار نقش سعودی و طرح‌های ابتکاری آن برای محافظت از سیاره زمین را ستود و طرح‌های ارائه شده از سوی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی تحت عنوان «سعودی سبز» و «خاورمیانه سبز» را تحسین کرد.
دو طرف علاوه بر بررسی توسعه همکاری‌ها میان سعودی و هند در بسیاری از زمینه‌های دارای اهتمام مشترک، راهکارهای تقویت شراکت‌های اقتصادی میان دو کشور دوست در راستای برنامه چشم‌انداز 2030 پادشاهی سعودی را بررسی کردند.
در این دیدار به همراه شاهزاده فیصل بن فرحان، سعود بن محمد الساطعی، سفیر سعودی در جمهوری هند و عبدالرحمن الداود، مدیرکل دفتر وزیر خارجه سعودی حضور داشتند.
تقویت همکاری‌های مشترک
پیش از این فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی و سابر امانیام جایشانکر، همتای هندی او یکشنبه 19 سپتامبر در دیداری رسمی در دهلی‌نو زمینه‌های تقویت همکاری‌های مشترک و هماهنگی‌های دو جانبه در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک و هر آنچه امنیت و صلح بین‌المللی را تقویت کند را بررسی کردند.
دو طرف در این جلسه روابط تاریخی و عمیق دو ملت و کشور دوست و همچنین تلاش‌های دو کشو در مبارزه با پاندمی کرونا را بررسی کردند.
از سویی طرفی هندی در این جلسه ایستادن سعودی در کنار هند و تقدیم کمک‌های پزشکی از سوی ریاض برای مقابله با بحران شیوع کرونا در هند را با ارزش خواند.
در این دیدار علاوه بر گسترش همکاری‌ها میان ریاض و دهلی‌نو در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری‌های فیمابین، همچنین راهکارهای توسعه شراکت اقتصادی دو کشور دوست در راستای «برنامه چشم‌انداز 2030 سعودی» بررسی شد.
در این جلسه همچنین تلاش‌های پادشاهی سعودی در راستای محافظت از سیاره زمین و طرح‌های ارائه شده از سوی ولی‌عهد سعودی تحت عنوان « سعودی سبز» و «خاورمیانه سبز» مورد بررسی قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم