پنتاگون: وزیر دفاع آمریکا به‌زودی با ولی‌عهد سعودی دیدار می‌کند

به دلیل پر بودن جدول کاری طرف سعودی، دیدار وزیر دفاع آمریکا با ولی‌عهد پادشاهی سعودی به وقت دیگری موکول شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده که قرار بود هفته گذشته دیداری با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی داشته باشد، گفت که امیدوار است به زودی این دیدار انجام پذیرد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، شامگاه دوشنبه، 13 سپتامبر، اظهار داشت که سفر وزیر دفاع ایالات متحده به پادشاهی سعودی، به‌دلیل پر بودن برنامه دیدارهای طرف سعودی به تاخیر افتاده است.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد، سفر آستین به سعودی با عجله برنامه‌ریزی شده بود که قرار است به‌زودی برای دیدار وزیر دفاع آمریکا از پادشاهی سعودی برنامه‌ریزی مجدد انجام شود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: «امیدوار بودیم وزیر دفاع ایالات متحده با ولی‌عهد سعودی، که سمت وزیر دفاع را نیز بر عهده دارد، دیدار کند. پادشاهی سعودی شریک و متحد مهم ما در منطقه است و دیدار با مقامات عالی آن کشور برای ما بسیار حائز اهمیت است.»

زمان‌بندی مجدد

کربی با اشاره به این که «سفر وزیر دفاع لغو نشده بلکه به تاخیر افتاده است»، خاطرنشان کرد: «در حال برنامه‌ریزی مجدد برای این سفر مهم هستیم.»

آستین هفته گذشته به برخی کشورهای متحد آمریکا در منطقه سفر کرد تا از آنها به‌دلیل برقراری پل هوایی جهت جابجایی نیروهای آمریکا از افغانستان تشکر کند.

وزیر دفاع آمریکا در سفر خود از کشورهای قطر، بحرین و کویت دیدار کرد، اما سفر او به سعودی به وقت دیگری موکول شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم