حصبه ورود هزاران شهروند افغانستانی به آمریکا را به تاخیر انداخت

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‬‌ها در آمریکا خواستار انجام آزمایش و واکسیناسیون شهروندان افغانستانی حاضر در پایگاه‌های نظامی این کشور پیش از ورود به ایالات متحده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مجله «پولیتیکو» گزارش داد که پس از شناسایی چهار بیمار مبتلا به «حصبه» در میان شهروندان افغانستانی تازه وارد به آمریکا، انتقال حدود 12 هزار نفر از آنها به ایالات متحده به تعویق افتاد.

در گزارش این مجله آمده است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده توصیه کرده که شهروندان افغان‬ حاضر در پایگاه‌های نظامی آمریکا، به‌ویژه در پایگاه هوایی «رامشتاین» در آلمان و پایگاه هوایی «العدید» در قطر، باید تست شده و واکسن تزریق کنند.

این اقدام، روند انتقال را برای چند هفته به تاخیر می‬‌اندازد تا از نبود بیماران دیگری در میان آوارگان افغان اطمینان حاصل شود.

ژنرال تاد والترز، فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا ، یک هفته پیش گفت که حدود 12 هزار شهروند افغانستانی در پایگاه هوایی رامشتاین در غرب آلمان در حال تکمیل روند انتقال هستند.

او افزود که پنج هزار نفر دیگر در حال حاضر در پایگاه «راین اوردنانس» در شهر کایزرسلاترن، در نزدیکی رامشتاین مستقر شده و حدود 4300 نفر در پایگاه‌های آمریکا در ایتالیا و اسپانیا به سر می‌‬برند.

والترز افزود که این اشخاص قبل از عزیمت به ایالات متحده، یک بار در بدو ورود به پایگاه و بار دیگر اندکی پیش از سفر به آمریکا مورد آزمایش پزشکی قرار می‌گیرند.

پناهجویان افغان همکار با آمریکا به همراه خانواده‌هایشان که از ترس طالبان کشور خود را ترک کرده‌اند، هم اکنون در چادرها و آشیانه هواپیماها در «رامشتاین» و دیگر پایگاه‌های نظامی ایالات متحده به‌طور موقت مستقر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم