.
.
.

بایدن در سالگرد حادثه 11 سپتامبر؛ تروریست‌ها را تعقیب و مجازات می‌کنیم

جو بایدن و همسرش در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر از مکان دو برج فرو ریخته سازمان تجارت جهانی در نیویورک و ساختمان وزارت دفاع آمریکا بازدید می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر که به کشته‌شدن 2977 نفر منجر شد، از مکان این حملات در نیویورک بازدید خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا صبحگاه شنبه 11 سپتامبر در یک پیام تصویری، مردم ایالات متحده را به وحدت و همبستگی فراخواند و تاکید کرد که این وحدت، رمز قدرت و توانایی آمریکا است.

وی همچنین قول داد، تروریست‌ها و کسانی که به دنبال آسیب‌زدن به آمریکا هستند را در هر جای دنیا تعقیب و‌ مجازات خواهد کرد.

بایدن یاد و خاطره کشته‌شدگان حادثه 11 سپتامبر، نیروهای سازمان‌های امداد و نجات و پرسنل پزشکی که جان خود را در جریان کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان آن حادثه از دست دادند، گرامی داشت.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به «ترس و خشم و سرخوردگی نیروهای شر و تلاش این نیروها علیه جامعه مسلمان آمریکا»، گفت که نیروهای شر نتوانستند وحدت جامعه آمریکا را متزلزل کنند.

او در ادامه پیام 6 دقیقه‌ای خود افزود: «این برای من مهمترین درس از حادثه 11 سپتامبر بود که در هنگام خطرات بزرگ، وحدت و همبستگی بزرگترین نقطه قوت جامعه آمریکا است.»

حمله 11 سپتامبر
حمله 11 سپتامبر

قرار است بایدن و همسرش از 3 مکان مورد هجوم قرار گرفته در 11 سپتامبر دیدار کند. آنها در نیویورک از مکان پیشین برج‌های دوقلو سازمان تجارت جهانی و از منطقه آرلینگتون در نزدیکی واشینگتن، محل استقرار وزارت دفاع آمریکا بازدید خواهند کرد. آنها همچنین از منطقه شانکسویل در پنسیلوانیا، محل سقوط یکی از هواپیماهای ربوده شده نیز دیدار خواهند داشت.

در این دیدارها برنامه‌ای برای سخنرانی بایدن که هم‌اکنون به‌دلیل عقب‌نشینی ناموفق از افغانستان و بحران کرونا مورد انتقاد قرار گرفته، تدارک دیده نشده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در پیام خود تاکید کرد که «وحدت به معنای آن نیست که همه ما به یک ایده ایمان داشته باشیم، بلکه ما باید به یکدیگر احترام گذاشته و به هم اعتماد داشته باشیم.»

باید در تلاش بود تا در سالگرد حملات 11 سپتامبر نیروهای نظامی آمریکا را از افغانستان خارج کند.

با این حال در عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان، بی‌نظمی کم سابقه‌ای رخ داد به‌طوری که این اقدام باعث تصرف سریع افغانستان از سوی طالبان شد و طی آن 13 سرباز آمریکایی در حمله انتحاری در فرودگاه کابل نیز کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم