سفر بایدن به کالیفرنیا برای دفاع از عملکرد فرماندار دموکرات

گوین نوسام فرماندار کالیفرنیا با «رفراندوم عدم اعتماد» روبروست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه هفته آینده به کالیفرنیا سفر می‌کند تا از عملکرد گوین نوسام، فرماندار دموکرات این ایالت، که با «رفراندوم عدم اعتماد» روبروست، دفاع کند.

رفراندوم عدم اعتماد، روشی است که بر اساس آن رای‌دهندگان در برخی مناطق ایالات متحده می‌توانند پیش از پایان دوران تصدی رسمی یک مقام انتخابی، وی را از طریق همه‌پرسی از کار برکنار کنند. رفراندوم عدم اعتماد ایالت کالیفرنیا تحت فشار برخی جمهوری‌خواهان قرار است انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری کنگره آمریکا «هیل»، پنجشنبه 9 سپتامبر 2021، بایدن قرار است در کارزار انتخاباتی نوسام، که در «لانگ بیچ» کالیفرنیا پیش از انتخابات 14 سپتامبر برگزار می‌شود، شرکت کند تا مردم این ایالت را به انتخاب مجدد وی ترغیب کند.

به گفته جن ساکی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، بایدن سر راه سفرش به لانگ بیچ، در ایالت‌های آیداهو، کلرادو، و کالیفرنیا توقف خواهد کرد تا درباره تاثیرات تغییرات اقلیمی بر روی طبیعت و تبعات اقتصادی آن سخنرانی، و به منظور جلب سرمایه‌گذاری برای مقابله با تغییرات اقلیمی تلاش کند.

ساکی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهوری تاکید خواهد کرد که تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی، بحران آتش‌سوزی‌های گسترده در طبیعت که تاکنون پدیده‌ای فصلی بود، از این پس در تمام طول سال ادامه خواهد داشت.»

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که با توجه به بحران‌هایی که اخیرا پیش آمده، هیچ کس در برابر تغییرات اقلیمی مصون نیست. به گفته وی، طی چند ماه اخیر، از هر سه آمریکایی یک نفر تحت تأثیر حوادث شدید آب و هوایی قرار گرفته‌اند.

گفتنی است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق ایالات متحده، نیز در کنار بایدن کارزاری برای دفاع از عملکرد هم‌حزبی‌شان در ایالت کالیفرنیا آغاز کرده است. این هفته اوباما تبلیغی منتشر و در آن از عملکرد نوسام در قبال همه‌گیری کرونا در کالیفرنیا دفاع کرد، و خطاب به رأی‌دهندگان این ایالت گفت که «انتخابی بزرگ» پیش روی دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید