رسانه‌های اسرائیل جزئیاتی از خنثی‌سازی عملیات تروریستی ایران در کلمبیا را فاش کردند

عوامل تروریستی ایران با استفاده از شبکه‌ای از تبهکاران محلی در بوگوتا تلاش می‌کردند سرمایه‌گذاران اسرائیلی را به قتل برسانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند دستگاه امنیتی این کشور در ماه ژوئن گذشته عملیات تروریستی ایران برای قتل دو تبعه اسرائیلی در کلمبیا را خنثی کرده است.
هر چند رسانه‌های اسرائیلی جزئیات بیشتری درباره این حادثه که توسط اسرائیل خنثی شده است، منتشر نکردند، «شلومو گانور» تحلیلگر سیاسی اسرائیلی اما در گفت‌وگو با شبکه خبری «الحدث» گفت یکی از ایرانی‌ها برای ترور دو نفر از سرمایه‌گذاران اسرائیلی در بوگوتا، پایتخت کلمبیا تلاش می‌کرد.
گانور افزود که فرد متهم به تلاش برای ترور دو تبعه اسرائیلی در کلمبیا، «رحمت اسدی» است و 40 سال سن دارد و به اتهام طرح‌ریزی عملیات ترور یک تبعه بریتانیایی ایرانی الاصل در سال 2014 نیز تحت پیگرد است.
این تحلیلگر اسرائیلی گفت که «اسدی» از سوی پلیس بین‌المللی «اینترپل» به اتهام ارتکاب اقدامات جنایتکارانه تحت پیگرد است.
گانور همچنین در گفت‌وگو با «الحدث» تاکید کرد که اسدی تلاش می‌کرد عملیات‌های تروریستی را در خاک آذربایجان، بلغارستان و کشورهای آفریقایی انجام دهد.
او توضیح داد که اسدی با استفاده از شبکه‌ای از تبهکاران محلی در بوگوتا تلاش می‌کرد سرمایه‌گذاران اسرائیلی را به دام بیاندازد.
شلومو گانور گفت که سفارت ایران در بوگوتا دارای دو نفر از کارکنان است که فعالیت‌های آنها از دایره رفتار دیپلماتیک فراتر رفته است و به انجام اقدامات خصمانه، ارتکاب ترورها و تجارت مواد مخدر روی آورده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم