.
.
.

رئیسی «محمد اسلامی» تحریم‌شده را به ریاست سازمان انرژی اتمی ایران منصوب کرد

سازمان ملل، اسلامی را به دلیل مشارکت در تهیه اقلام، کالاها، تجهیزات، مواد و فناوری‌های ممنوعه مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای و نظامی در لیست سیاه قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران که خود به دلیل نقش داشتن در جنایت‌های ضد بشری و کشتار زندانیان سیاسی سال 1988، تحت تحریم و پیگرد است، علاوه بر گماردن چند وزیر تحریم شده در کابینه‌اش، اکنون محمد اسلامی را به معاونت خود و در راس امور هسته‌ای این کشور منصوب کرده است.

تلویزیون دولتی ایران، یکشنبه 29 اوت، گزارش داد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری این کشور، محمد اسلامی را به سمت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرده است.

گفته می‌شود اسلامی هیچ تجربه‌ای در زمینه هسته‌ای نداشته و تنها با وزارت دفاع ایران ارتباط دارد که به خاطر فعالیت‌هایش در ارتباط با فعالیت‌های نظامی مرتبط با بخش هسته‌ای در سال 2008 از سوی سازمان ملل متحد تحریم شد.

اسلامی زمانی که ریاست موسسه آموزش و تحقیقات صنایع دفاعی ایران بر عهده داشت به دلیل «مشارکت مستقیم یا حمایت از گسترش فعالیت‌های حساس هسته‌ای ایران یا توسعه سیستم‌های تسلیحات هسته‌ای» مورد تحریم بین‌المللی قرار گرفت.

سازمان ملل متحد این مقام ایرانی را به دلیل «مشارکت در تهیه اقلام، کالاها، تجهیزات، مواد و فناوری‌های ممنوعه» مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای و نظامی در لیست سیاه قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم