اعتراض هزاران نفر در برلین علیه محدودیت‌های کرونایی

دولت در شهر برلین برای تشویق کودکان بالای 12 سال به تزریق واکسن، مورد انتقاد قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

چندین هزار نفر در خیابان‌های برلین در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده در آلمان با هدف مهار موج چهارم کرونا و همچنین واکسیناسیون دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک‌شنبه 29 اوت، هزاران نفر از شهروندان آلمانی برای دومین روز پیاپی در خیابان‌های برلین با شعارهای «دست از سر فرزندان ما بردارید» و با تکان دادن پرچم‌های اعتراضی «آپارتاید واکسیناسیون» به اجباری شدن واکسیناسیون و محدودیت‌های شدیدتری که دولت قصد دارد برای افرادی که واکسینه نمی‌شوند اعمال کند، اعتراض کردند.

Advertisement

دولت آلمان در حال حاضر تنها به شهروندان واکسینه شده و آن‌هایی که جواب تست کرونای منفی دارند اجازه ورود به رستوران‌های سرپوشیده، بازدید از بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، شرکت در رویدادها، مهمانی‌ها و ورزش در مکان‌های سرپوشیده را می‌دهد.

پلیس آلمان همچنین در توییتر خود اعلام کرد در راهپیمایی یک‌شنبه حدود 80 تن که رفتارهای خشونت آمیز داشتند را بازداشت کرده است. همچنین در اولین روز این اعتراضات در شنبه نیز 100 شهروند بازداشت شده‌اند.

در حال حاضر حدود 60 درصد از جمعیت آلمان به طور کامل واکسینه شد‌ه‌اند و حدود 65 درصد از آن‌ها دُز اول را دریافت کرده‌اند، اما با توجه به سرعت افزایش مبتلایان، مقامات این کشور به دنبال راه‌هایی برای تشویق بیشتر شهروندان برای ایجاد ایمنی هستند.

با توجه به تردید اقلیت قابل توجهی در آلمان به واکسیناسیون، دولت در شهر برلین برای تشویق کودکان بالای 12 سال به تزریق واکسن، مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گفته یکی از مقامات آلمان، حداقل یک منطقه در این کشور در حال برنامه‌ریزی برای اعمال محدودیت‌های شدیدتر برای افرادی است که واکسینه نشده‌اند.

این کشور 8 هزار و 416 مورد جدید در روز یکشنبه و 12 مورد مرگ و میر را گزارش کرده است.

مخالفان واکسیناسیون و محدودیت‌ها در فرانسه

علاوه بر آلمان، شمار زیادی از شهروندان فرانسوی نیز با اجبار واکسیناسیون و محدودیت‌های اعمال شده برای افرادی که واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند مخالف هستند.

ده‌ها هزار نفر، 7 اوت در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه در اعتراض به طرح ارائه شده توسط دولت به پارلمان این کشور برای اجباری شدن ارائه «گواهینامه کرونا» برای ورود شهروندان به اماکن عمومی به خیابان‌ها آمدند.

پیش‌تر معترضان به یک مرکز واکسیناسیون در جنوب شرقی فرانسه حمله کرده و تمامی تجهیزات آن را تخریب کردند.

در روزهای گذشته نیز شمار زیادی از شهروندان فرانسه در شهرهای مختلف در اعتراض به محدودیت رستوران‌ها برای ورود افراد واکسینه نشده، سفره‌های پیک‌نیک خود را در خیابان پهن کردند.

مخالفان واکسیناسیون در تمامی دنیا، با انتقاد به اجباری شدن واکسن کرونا و اعمال محدودیت‌ها در مکان‌های عمومی به شیوه‌های مختلف دست به اعتراض می‌زنند و خلاف فشار دولت‌ها حاضر به تزریق این واکسن نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم