.
.
.

وزارت خارجه آمریکا: کنفرانس بغداد نشان دهنده نقش «پیشرو» عراق است

در بیانیه پایانی کنفرانس بغداد بر حمایت از تلاش‌های دولت عراق برای برگزاری انتخابات عادلانه و شفاف در این کشور تاکید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای شرکت‌کننده در «کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت»، بر ایستادن در کنار عراق و یکپارچگی تلاش‌های منطقه‌‌ای و بین‌المللی در جهت تحقق ثبات در منطقه تاکید کردند.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شنبه 28 اوت، تصریح کرد که کنفرانس همکاری و شراکت بغداد، به میزبانی عراق، که با مشارکت برخی کشورهای منطقه و جهان برگزار شد، نشان دهنده نقش عراق به عنوان یک کشور "پیشرو" در منطقه است.

همچنین در بیانیه‌ای که از سوی اداره خاور نزدیک منتشر شد، وزارت خارجه آمریکا این کنفرانس را «گامی مهم در راستای افزایش ثبات منطقه‌ای از طریق گفتگوهای سازنده» دانست.

بیانیه پایانی کنفرانس بغداد نیز بر ایستادگی در کنار عراق، متحد ساختن تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای ثبات منطقه و همچنین اتخاذ رویکرد گفتگومحور برای تحکیم تفاهم بر اساس منافع مشترک تأکید کرد.

در بیانیه پایانی این کنفرانس همچنین بر حمایت از تلاش های عراق برای برگزاری انتخابات عادلانه و شفاف تاکید شد.

«کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت» در پایتخت عراق و با مشارکت رهبران و وزرای خارجه برخی کشورهای عربی، منطقه و جهان و همچنین حضور نمایندگان سازمانهای بین‌المللی، عربی و اسلامی برگزار شد.

در این کنفرانس همچنین پرونده‌های مربوط به گسترش مشارکت اقتصادی، مبارزه با تروریسم و حمایت از پروژه‌های بازسازی عراق مورد بحث قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم