توافق آمریکا و بانک رومانیایی با جریمه 862 هزار دلاری به‌دلیل نقض تحریم‌های ایران

آمریکا طی سال‌های گذشته ده‌ها بانک بین‌المللی را به دلیل نقض تحریم‌‌های این کشور در ارتباط با ایران جریمه کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خزانه‌داری آمریکا و «فرست بانک» رومانی در رابطه با پرونده نقض تحریم‌های ایران و سوریه توسط این بانک، به توافق پرداخت جریمه بیش از 862 هزار دلار رسیدند.

خزانه‌داری آمریکا، جمعه 5 اردیبهشت، در گزارشی در وب‌گاه خود اعلام کرد: «فرست بانک رومانی، عملیات نقل و انتقال غیرقانونی حدود 3.6 میلیون دلار از طریق بانک‌های آمریکایی برای کشورهای ایران و سوریه در سال 2019 را پذیرفته است.»

Advertisement

در این گزارش آمده: «این معاملات بانکی که نقض آشکار برنامه‌های تحریم علیه ایران و سوریه است، به جریمه 862.318 میلیون دلاری این بانک رومانیایی منجر شده است.»

این بیانیه همچنین اعلام کرد شرکت «جی‌سی فلوورز» آمریکا از سال 2018 بخش عمده سهام «فرست بانک» را خریداری کرده و این بانک با انتقال ارز‌های دلار و یور به افرادی داخل ایران و سوریه تحریم‌های آمریکا را نقض کرده است.

این بانک به دلیل اعتراف داوطلبانه و همچنین بالا نبودن میزان نقل و انتقالات ارزی، با توافق با وزارت خزانه‌داری آمریکا محکوم به پرداخت جریمه کمی بیش از 862 هزار دلاری شده است.

بر اساس تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، انجام هرگونه عملیات بانکی و نقل و انتقال از طریق بانک‌های این کشور برای ایران، مصداق نقض تحریم‌ها است و بر اساس آن آمریکا تا کنون ده‌ها بانک بین‌المللی را در این رابطه جریمه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم