.
.
.

اسرائیل از جهان خواست پیشرفت هسته‌ای نظامی ایران را متوقف کند

بنی‌ گانتز: ایران تنها دو ماه تا دستیابی به مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در واکنش به پیشرفت‌های ایران در زمینه غنی‌سازی اورانیوم که در گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به آن اشاره شده است، اسرائیل از جهان خواست تا طرحی را برای متوقف ساختن پیشرفت‌های هسته‌ای نظامی ایران تدوین کند.

در همین راستا بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل چهارشنبه 25 اوت، ضمن هشدار درباره پیشرفت‌های حاصل شده در برنامه هسته‌ای ایران از کشورهای جهان خواست تا تدابیری را برای متوقف ساختن پیشرفت هسته‌ای نظامی ایران اتخاذ کند.

بنی گانتز، در اظهارات خود خطاب به بیش از 60 سفیر خارجی خاطرنشان کرد که اسرائیل این احتمال را بعید نمی‌داند که در راستای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای مجبور شود همانند گذشته دوباره علیه ایران اقدام کند.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین به جریان حمله به کشتی «میرسر استریت» در 29 ژوئیه اشاره کرد و گفت: «این امر دلیلی مضاعف به ما ارائه می‌دهد که ایران در درجه اول تهدیدی برای جهان و منطقه است»، این مقام اسرائیلی افزود:« ایران تنها دو ماه تا دستیابی به مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد».

این در حالی است که روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارش خود نوشت، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر به ایالات متحده آمریکا تاکید کرده که تل‌آویو به حملات سری خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد و با تلاش‌های صورت گرفته به رهبری آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای 2015 مخالفت خواهد کرد.

این روزنامه به نقل از نخست وزیر اسرائیل گفته است که او استراتژی جدیدی را برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران به کاخ سفید پیشنهاد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم