بررسی پرونده هسته‌ای ایران در سفر نخست وزیر اسرائیل به واشینگتن

جن ساکی: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در 26 اوت جاری در کاخ سفید میزبان نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر دست‌یابی ایران به پیشرفت‌ها و فناوری‌های جدیدی برای توسعه غنی‌سازی با درصد‌های بالای اورانیوم، قرار است در کاخ سفید گفت‌وگوهایی میان نخست وزیر اسرائیل و مقامات آمریکایی با محوریت برنامه هسته‌ای ایران انجام شود.

در همین راستا نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل سه‌شنبه، 24 اوت، اعلام کرد که در سفر به ایالات متحده آمریکا تعدادی از پرونده‌ها و در راس آن پرونده هسته‌ای ایران را با توجه به پیشرفت‌های اخیر هسته‌ای تهران، مورد بررسی قرار می‌دهد.

اوفیر جندلمان، سخنگوی دفتر نخست وزیر اسرائیل به نقل از نفتالی بنت گفت که او هنگام ترک اسرائیل به مقصد واشینگتن گفته که به خصوص طرح‌های مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و مصونیت برتری نظامی اسرائیل را با مقامات آمریکایی مورد بررسی قرار خواهد داد.

جندلمان گفت که نخست وزیر اسرائیل در سفر به واشینگتن با جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه و لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

گفت‌وگو درباره مسائل مهم

جن ساکی، سخنگوی دولت آمریکا چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور در 26 اوت جاری در کاخ سفید میزبان نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل خواهد بود.

او گفت که بایدن و بنت درباره مسائل مهم مربوط به امنیت منطقه‌ای و جهانی و از آن جمله ایران به گفت‌وگو و رایزنی خواهند پرداخت.

جن ساکی گفت که این سفر نیز فرصتی برای بررسی تلاش‌های پیشبرد صلح، امنیت و رفاه برای اسرائیلی‌ها و فلسطینیان و همچنین به سوی آینده‌ای باثبات و آرامش برای منطقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید