.
.
.

یونیسف: 10میلیون کودک افغان برای زنده ماندن نیاز به کمک‌های فوری دارند

کارکنان یونیسف برای کمک‌رسانی و حمایت از کودکان افغان در افغانستان خواهند ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، اعلام کرد که کودکان افغانستان در وضعیت وخیمی به سر می‌برند و برای زنده ماندن به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل، «یونیسف»، دوشنبه 23 اوت (1 سنبله)، با نشر یک بیانیه‌ای از آسیب پذیری ده میلیون کودک در افغانستان خبر داده و افزوده است که صرف‌نظر از اوضاع جاری سیاسی و تغییر نظام در این کشور میلیون‌ها کودک در افغانستان در وضعیت بدی به سر می‌برند.

این نهاد سازمان ملل در بیانیه‌ خود هشدار داده که تنها در سال جاری میلیون‌ها کودک در افغانستان از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و در صورتی که کمک‌های پزشکی و درمانی فوری به آنان نرسد ممکن است جان‌ خود را از دست بدهند.

کودکان افغان
کودکان افغان

یونیسف همچنین گفته که در سایه تحولات جاری و طی ماه‌های آینده در پی کاهش آب و تشدید خشک‌سالی در افغانستان که تبعات ویرانگر اقتصادی و اجتماعی به همراه خواهد داشت، نیازهای زنان و کودکان افغان به کمک‌های بشردوستانه فوری افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که یونیسف گفته اکنون 4.2 میلیون کودک افغان از رفتن به مدرسه محروم شده‌اند که از این تعداد 2.2 میلیون آن را دختران تشکیل می‌دهند.

بنا به گزارش‌ها در درگیری‌های اخیر در افغانستان، دست‌کم 2000 مورد نقض حقوق کودکان به ثبت رسیده است.

صندوق حمایت از کودکان همچنین خواستار حفظ جان کارمندان این نهاد سازمان ملل در افغانستان شده و تاکید کرد که کارکنان آن برای حمایت از کودکان افغان در این کشور خواهند ماند و به کمک‌رسانی به کودکان ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم