کارشناس بریتانیایی: ایران ارتشی از «پهپادهای انتحاری» ساخته است

برنامه هواپیماهای بدون سرنشین نظامی ایران، راهکار اصلی رژیم ایران برای گسترش نفوذ خود در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارشناسان «پروژه مبارزه با افراط گرایی» هشدار دادند که حکومت ایران با توسعه و استفاده گسترده از تاکتیک جدید «پهپاد انتحاری» به دنبال تهدید کشتیرانی بین‌المللی و بر هم زدن معادلات قدرت در خاورمیانه است.

به گزارش وبسایت «عرب نیوز»، پنجشنبه، 12 آگوست 2021، کارشناسان این موسسه بریتانیایی گفته‌اند که تهدید ایران برای کشتیرانی در منطقه خلیج کاملا مبرهن است، و نمونه‌های بی‌شماری از حمله، ربایش، گروگان‌گیری، و حملات پهپادی ایران مشاهده شده است.

به گفته آنها، «اینکه که آمریکا در بحرین پایگاه دریایی دارد، و مرتباً ناوگان پنجم خود را در اطراف خلیج به حرکت درمی‌آورد، سیلی محکمی به تهران است. از آنجا که ایران فاقد قابلیت‌ انجام حرکات نظامی در سطح جهانی است، تمام تلاشش را به کار می‌بندد تا در “حیاط خلوت” خود قدرت‌نمایی کند.»

این امر اغلب از طریق هدف قرار دادن شناورهای تجاری انجام می‌شود. به طور کلی، تمام کشتی‌های هدف‌گرفته‌شده یک ربطی به «تحریک سیاسی» رقیبان یا «تسویه حساب» با دشمنان دارند.

کشتی‌هایی که کوچکترین ارتباطی با اسرائیل دارند، بزرگترین اهداف هستند. سال گذشته ایران یک نفتکش کره جنوبی را گروگان گرفت تا سئول را مجبور به آزاد کردن دارایی‌های خود کند. چندی پیش هم یک نفتکش بریتانیایی را به تلافی توقیف یک نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به گروگان گرفت.

کارشناسان «پروژه مبارزه با افراط گرایی» ایران را تولیدکننده هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده حوثی‌های شورشی علیه پادشاهی عربی سعودی، و یکی از ابزارهای اصلی آنها برای حمله به میادین نفتی و اماکن غیرنظامی در این کشور می‌دانند.

به گفته مدیر پژوهش‌های این موسسه: «ایران ارتشی از پهپادهای انتحاری ساخته است که توسط پرسنلی از راه دور کنترل می‌شوند، و به منظور انفجار در هنگام برخورد طراحی شده‌اند. برنامه هواپیماهای بدون سرنشین نظامی ایران، راهکار اصلی رژیم ایران برای گسترش نفوذ خود در منطقه است، و هم از سوی تهران و هم نیروهای نیابتی تروریستی آن به کار گرفته می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم