«واکسن یادآور» کرونا برای افراد با ایمنی پایین در آمریکا

دکتر فاچی: با توجه به افزایش همه‌گیری نوع دلتا، به احتمال زیاد همه در نهایت به واکسن یادآور نیاز پیدا خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز تزریق سومین دوز تکمیلی واکسن کرونا را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری «سی.ان.بی.سی» جمعه، 13 آگوست 2021، این سازمان اعلام کرد «دریافت‌کنندگان پیوند اعضا» و «افرادی که دچار مشکلات ایمنی بدن هستند»، می‌توانند دوز سوم واکسن‌های «فایزر» یا «مدرنا» را دریافت کنند.

دکتر آنتونی فاچی، مشاور پزشکی ارشد کاخ سفید، هفته گذشته اعلام کرد مقامات بهداشتی آمریکا در حال تلاش‌ برای فراهم کردن مجوز برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا به بیماران مبتلا به سرطان و HIV یا کسانی که پیوند اعضا انجام داده‌اند هستند. به گفته او، داده‌های جدید نشان می‌دهد که این افراد با دو دوز واکسن ایمنی کافی در برابر کرونا پیدا نمی‌کنند.

افراد با سیستم ایمنی ضعیف تنها حدود 2.7 درصد از جمعیت بالغ ایالات متحده را تشکیل می‌دهند، و با این وجود حدود 44 درصد موارد ابتلای دوباره به ویروس کرونا پس از واکسیناسیون را در بین همین افراد روی می‌دهد.

فاچی پنجشنبه به خبرگزاری «سی.بی.اس» گفته بود که با توجه به افزایش همه‌گیری نوع دلتا، به احتمال زیاد همه در نهایت به واکسن یادآور نیاز پیدا خواهند کرد. به گفته وی، اولویت در حال حاضر تزریق واکسن یادآور به افرادی است که سیستم ایمنی بدن‌شان ضعف دارد.

به گزارش «سی.ان.بی.سی»، فرانسه در حال حاضر دوز سوم واکسن را برای افرادی که مبتلا به سرطان یا سایر نقص‌های ایمنی هستند، مجاز کرده است. اسرائیل هم ماه گذشته برنامه‌هایی برای ارائه واکسن یادآور به افراد بالای 60 سال، یعنی یکی دیگر از جمعیت‌های در معرض خطر بالای ابتلا به گونه دلتا، اعلام کرد. به نظر می‌رسد در افراد سالخورده و افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند، تأثیر واکسن اصلی در گذر زمان کاهش می‌یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم