.
.
.

توصیه آمریکا به لزوم واکسیناسیون زنان باردار در برابر کرونا

در حال حاضر مزایای واکسیناسیون، و خطرات شناخته‌شدهٔ بیماری کرونا در دوران بارداری و میزان بالای انتقال آن، بیش از خطرات فرضی واکسن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات بهداشتی آمریکا، با نظر به یافته‌های ایمنی جدید که نشان می‌دهد برای افرادی که در بیست هفته اول بارداری‌شان واکسینه شده‌اند خطر سقط جنین افزایش نیافته است، بر لزوم واکسیناسیون زنان باردار در برابر ویروس کرونا تاکید کردند.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، چهارشنبه 11 آگوست 2021، «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری» پیشتر گفته بودند که واکسن زدن در دوران بارداری منعی ندارد، اما اکنون به واکسینه شدن توصیه می‌کند. بدین ترتیب، مرکز کنترل موضعی مشابه «کالج متخصصان زنان و زایمان آمریکا» و سایر گروه‌های تخصصی پزشکی اتخاذ می‌کند که واکسیناسیون ضد کرونا در دوران بارداری را توصیه کرده بودند.

به گفته ساشا الینگتون، متخصص بیماری‌های مسری که رهبری تیم آمادگی اضطراری در بخش بهداشت باروری مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری را بر عهده دارد، «در حال حاضر مزایای واکسیناسیون، و خطرات شناخته‌شدهٔ بیماری کرونا در دوران بارداری و میزان بالای انتقال آن، بیش از خطرات فرضی واکسن است.»

الینگتون می‌گوید که خطرات ابتلا به ویروس کرونا در دوران بارداری کاملاً روشن است، و شامل بیماری شدید، بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه، نیاز به تنفس مکانیکی، و احتمال زایمان زودرس و مرگ می‌شود.

وی می‌افزاید که «تا کنون اطلاعات محدودی در مورد پیامدهای بعد از تولد برای بچه‌هایی که مادران‌شان در دوران بارداری واکسینه شده‌اند وجود دارد، زیرا واکسن فقط از ماه دسامبر امسال موجود شده است. با این وجود، بارداری‌هایی که در این مدت اتفاق افتاده، مشکل خاصی نشان نداده است.»

به گفته «نیویورک تایمز»، زنان باردار آمریکایی، به‌دلیل هراس از تاثیرات احتمالی واکسن روی بچه، عموما تمایلی به مشارکت در آزمایش‌های بالینی مربوط به واکسن کرونا ندارند، و معمولا هم از دریافت واکسن خودداری می‌کنند. یک پژوهش جدید نشان داد که تنها 23 درصد از زنان باردار تا ماه مه یک یا چند دوز واکسن کرونا زده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم