.
.
.

تظاهرات مخالفان «گواهینامه کرونا» برای چهارمین هفته پیاپی در فرانسه

فراخوان به تظاهرات اخیر با هشتگ‌های «پاسپورت شرم» و «آزادی» در رسانه‌های اجتماعی صورت گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دهها هزار نفر، روز گذشته 7 اوت، در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه در اعتراض به طرح ارائه شده توسط دولت به پارلمان این کشور برای اجباری شدن ارائه «گواهینامه کرونا» برای ورود شهروندان به اماکن عمومی به خیابان‌ها آمدند.

وزارت کشور فرانسه شمار تظاهرکنندگان روز شنبه را بیش از 204 هزار نفر اعلام کرد. این رقم 40 هزار نفر بیشتر از شمار تظاهرکنندگان آخر هفته گذشته بود.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، در جریان اعتراضات روز گذشته، سه افسر پلیس مجروح شدند و وزارت کشور فرانسه گفته است 19 معترض را بازداشت کرده که 10 نفر آنها ساکن پاریس بودند.

تظاهرکنندگان نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی چون «مرگ بر استبداد بهداشتی»، «نه به تزریق اجباری» و نظایر آن نوشته شده بود. تظاهرات روز شنبه در حالی برگزار شد که شورای قانون اساسی فرانسه دو روز پیش اکثر مفاد مصوبه جدید پارلمان این کشور برای مقابله با شیوع بیماری همه‌گیر «کووید-19» را تائید کرده است.

فراخوان به تظاهرات اخیر و هفته‌های گذشته با هشتگ‌های «پاسپورت شرم» و «آزادی» در رسانه‌های اجتماعی صورت گرفته است.

در روزهای گذشته شمار مبتلایان روزانه به کرونا در فرانسه به 25 هزار نفر افزایش یافته که 10 برابر اوایل ماه گذشته است. این در حالی است که نیمی از جمعیت این کشور هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم