تیراندازی در ایستگاه قطار مجاور پنتاگون 2 کشته بر جای گذاشت

مقامات ایالات متحده تایید کردند که مهاجم پس از تبادل آتش با نیروهای پلیس در مقابل مقر وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون کشته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حادثه تیراندازی در ایستگاه مترو مجاور مقر پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دو نفر کشته شدند. رسانه‌های آمریکایی سه‌شنبه 3 اوت، از وقوع حادثه تیراندازی در ایستگاه مسافربری در مجاورت با ساختمان وزارت دفاع، پنتاگون و کشته شدن یک مامور پلیس خبر دادند.
بنا به گزارش‌ها طی تبادل آتش در این حادثه تیراندازی که برای مدتی منجر به بسته شدن آن ایستگاه مسافربری شد، يک مامور پليس و شخص مهاجم کشته شدند.
بنا به اعلام نیروی حفاظت پنتاگون در توییتر، تبادل آتش در محوطه این ایستگاه قطار که بخشی از مرکز نقلیه وزارت دفاع به شمار می‌رود رخ داده است.
گفتنی است که ورودی ایستگاه تنها چند ده‌متر از درهای اصلی ساختمان پنتاگون در حومه آرلینگتون در شهر واشینگتن فاصله دارد.
در بیانیه پنتاگون در ارتباط با این حادثه آمده است که این تاسیسات برای «فعالیت پلیس» بسته اعلام شده است.همچنین به قطارهای مترو نیز دستور داده شد که به دلیل تحقیقات پلیس، ایستگاه مجاور پنتاگون را بدون توقف عبور کنند.
به دنبال شنیدن صدای تیراندازی در نزدیکی ساختمان پنتاگون، پلیس ورود و خروج افراد از این ساختمان را ممنوع کرد.
خدمات اورژانس شهرستان آرلینگتون از «شماری زخمی» در محل حادثه خبر داد. برخی گزارش‌ها از کشته شدن یک مامور پلیس خبر داده و پنتاگون ایستگاه را «صحنه جرم» تلقی کرد.
پس از پایان دگیری، مقامات آمریکایی با اعلام این‌که امنیت در این مکان برقرار شده است، کشته شدن شخص مهاجم در مقابل ساختمان پنتاگون در تبادل آتش با پليس را تایید کردند.
از سویی جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در زمان حادثه در ساختمان نبود. آستین به گفته منابع پنتاگون با جو بایدن رئیس جمهوری این کشور جلسه‌ داشت.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم