بحران کرونا؛ آمریکا اتباعش را از سفر به ایران بر حذر داشت

در حالی که سطح چهار به معنای «ممنوعیت کامل سفر» است، سطح سه حکم توصیه برای «تجدید نظر در سفر» را دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا از نوع دلتا در سرتاسر جهان، ایالات متحده شهروندان خود را از سفر به چند کشور از جمله ایران بر حذر داشت.

به گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، لیست کامل کشورهایی که سفر شهروندان آمریکایی به آنها ممنوع اعلام شده را می‌توان در فهرست «سطح چهار» وزارت خارجه و «مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها»ی ایالات متحده مشاهده کرد.

Advertisement

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها درباره سفر به هفتاد کشوری که در فهرست سطح چهار آمده‌اند گفته است: «از سفر به این کشورها خودداری کنید. اگر هم مجبورید به آنها سفر کنید، پیشاپیش اطمینان حاصل کنید که کاملاً واکسینه شده‌اید.»

«ایندیپندنت» اضافه می‌کند که محدودیت‌های سفر از بریتانیا به آمریکا برای اولین بار در 16 مارس سال گذشته وضع شد؛ و بریتانیا از 19 ژوئیه 2020، با قرار گرفتن در فهرست سطح چهار، مشمول ممنوعیت کامل سفر شد.

در حالی که سطح چهار به معنای «ممنوعیت کامل سفر» است، سطح سه حکم توصیه برای «تجدید نظر در سفر» را دارد، که الزام قانونی نمی‌آورد.

دولت بایدن در 26 ژوئیه اعلام کرد که محدودیت‌های ورود شهروندان طیف وسیعی از کشورها و مناطق، از جمله اتحادیه اروپا و چین، به آمریکا در آینده قابل پیش‌بینی کماکان حفظ خواهد شد.

در مقابل، از 2 آگوست امسال، که قوانین بریتانیا در مورد سفر از شهروندان ایالات متحده تغییر کرد، مسافران کاملاً واکسینه‌شده آمریکایی می‌توانند از قرنطینه شدن در بریتانیا خودداری کنند.

مسافران آمریکایی که دوبار واکسینه شده‌اند، لازم است قبل از ورود به بریتانیا آزمایش کرونای منفی ارائه کنند، و دو روز پس از ورود به این کشور هم آزمایش «پی.سی.آر.» بدهند. مسافران واکسینه نشده هنوز باید به مدت 10 روز خود را قرنطینه کرده و دو آزمایش پی.سی.آر. در روزهای دوم و هشتم ورود خود به بریتانیا انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم