جایزه 100 دلاری بایدن برای شهروندان آمریکایی که واکسن کرونا دریافت می‌کنند

افراد آلوده به نوع دلتا 1000 برابر ویروس بیشتری در مجاری بینی خود دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به منظور تشویق شهروندان آمریکایی برای تزریق واکسن کرونا، با نظر به افزایش همه‌گیری از نوع «دلتا»، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، پنجشنبه 29 ژوئیه 2021 به مقامات ایالتی و محلی دستور داد تا به افرادی که واکسن دریافت می‌کند 100 دلار جایزه دهند.

به گزارش خبرگزاری «سی.اِن.بی.سی»، بایدن همچنین اعلام کرد که دولت او کارمندان و کارگران آمریکایی را ملزم خواهد کرد تا مدارکی مبنی بر واکسینه شدن ارائه دهند، یا اینکه یک سری پروتکل‌های ایمنی دقیق با هدف افزایش میزان واکسیناسیون را پشت سر بگذارند.

اصرار اخیر مقامات به واکسیناسیون عمومی، در واکنش به افزایش ویروس کرونای نوع دلتاست که قابلیت انتقال آن بسیار زیاد است. به گفته مقامات بهداشتی آمریکا، افراد آلوده به نوع دلتا 1000 برابر ویروس بیشتری در مجاری بینی خود دارند، و در نتیجه حتی در میان افراد واکسینه‌شده نیز میزان تسری بالاست.

متخصصان بیماری‌های عفونی نسبت به افزایش احتمالی موارد ابتلا به ویروس کرونا در فصل پاییز هشدار داده‌اند، چرا که در آن زمان آمریکایی‌ها به فعالیت‌ در مکان‌های سرپوشیده روی می‌آورند، و کارفرمایان از کارمندان و کارگران‌شان می‌خواهند تا در داخل دفتر و کارگاه فعالیت کنند.

مقامات بهداشتی گفته‌اند که واکسن‌های کرونای موجود در بازار، کماکان در برابر بیماری شدید و مرگ، حتی در اثر نوع دلتا، مصونیت ایجاد می‌کند. با این وجود، بابت سرعت پایین واکسیناسیون در ایالات متحده در ماه‌های اخیر نگرانی وجود دارد.

اظهار نظر اخیر بایدن در هماهنگی با مواضع دو روز پیش سازمان نظارت و پیشگیری از بیماری‌های مسری آمریکا بوده است. این سازمان به شهروندان آمریکایی توصیه کرده که حتی در صورت واکسینه شدن کامل، اگر در مناطقی با درصد ابتلای بالا به ویروس کرونا زندگی می‌کنند، در مکان‌های سرپوشیده از ماسک استفاده کنند.

نوع دلتا همچنان بیشترین آسیب را به افراد واکسینه‌نشده می‌زند، اما برخی از افراد واکسینه‌شده نیز می‌توانند میزان ویروس بیشتری از نوع معمولی را حمل کرده و به به دیگران منتقل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید