دست‌کم 57 مهاجر در حادثه غرق‌شدن کشتی در آب‌های لیبی جان باختند

حداقل 20 زن و 2 کودک در میان غرق‌شدگان بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم 57 مهاجر روز دوشنبه پس از واژگونی یک کشتی در سواحل لیبی در نزدیکی «خمس» غرق شدند.

به گزارش «رویترز» صفا مسحلی، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت در توییتی اعلام کرده است: «18 نفر از مهاجران توسط ماهیگیران و گارد ساحلی لیبی نجات یافتند و به ساحل بازگردانده شدند.»

مساحلی گفت: «طبق گفته بازماندگانی که ماهیگیران و گارد ساحلی به ساحل آورده‌اند، حداقل 20 زن و دو کودک در میان غرق‌شدگان بودند.»

سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت با تاکید بر اینکه بازماندگان این حادثه از شهروندان نیجریه، غنا و گامبیا هستند افزود: «بازماندگان اظهار داشتند قایق به‌دلیل مشکل فنی متوقف و سپس در میان آب واژگون شده است.»

عزیمت قایق‌های مهاجر از لیبی و تونس به ایتالیا و سایر مناطق اروپا در ماه‌های اخیر با بهتر شدن آب و هوا افزایش یافته است. در سالهای گذشته صدها هزار عبور خطرناک انجام شده است که بسیاری از مهاجران از درگیری و فقر در آفریقا و خاورمیانه گریخته‌اند.

در آوریل سال جاری نیز در پی واژگونی یک قایق مقابل سواحل لیبی در دریای مدیترانه، 130 پناهجوی مهاجر به اروپا جان باختند.

بنا به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت تنها در چهار ماه ابتدایی سال میلادی جاری 450 پناهجوی مهاجر که اغلب آن‌ها تلاش می‌کردند خود را از سواحل تونس و لیبی به اروپا برسانند در دریای مدیترانه غرق شدند.

به گفته سازمان بین‌المللی مهاجرت در سال 2020 نیز بیش از 1200 پناهجوی مهاجر که اغلب این مسیر را طی می‌کردند در دریای مدیترانه غرق شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size