یک شهروند ایرانی-کانادایی اتهامات خود مبنی بر «نقص تحریم‌های آمریکا» را پذیرفت

قرار است حکم یوسفی در اواسط اکتبر اعلام شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آرش یوسفی جم، شهروند ایرانی-کانادایی، اتهامات خود مبنی بر «نقض تحریم‌های آمریکا» را پذیرفت. یوسفی جم در یک دادگاه فدرال آمریکا به «صدور تجهیزات الکترونیکی به ایران» متهم شده بود.

به گزارش «شو نیوز نتورک» طبق اسناد دادگاه، یوسفی جم 33 ساله، ساکن انتاریو با توطئه و همکاری افراد دیگر از جمله عبدالله مومنی روستانی که احتمالا در ایران زندگی و فعالیت می‌کند، اتهام خود را در صادرات تجهیزات فنی و الکترونیکی به ایران برخلاف تحریم‌های آمریکا پذیرفت.

آرش یوسفی جم با تهیه کالا از حداقل سه شرکت آمریکایی که یکی از آن‌ها در میشیگان است، اقدام به ارسال کالاهایی شامل 9 بورد تخلیه الکتریکی، یک برد سی‌پی‌یو، دو سروو موتور و دو میل‌لنگ قطار کرده است.

بر اساس سوابق دادگاه و ادعای یوسفی جم، متهمان تلاش کردند که کالاها از طریق امارات متحده عربی و به ایران منتقل شود و همچنین سعی بر مخفی کردن هویت کاربران نهایی این کالا‌ها در ایران را داشتند.

همچنین او و سایر کسانی که در این انتقال همکاری داشتند برای مخفی کردن مقصد نهایی کالاها، امور مالی این معاملات را از طریق بانک‌های کشورهای دیگر به غیر از ایران انجام دادند.

قرار است آرش یوسفی‌جم در 14 اکتبر ساعت 11 صبح مقابل قاضی دادگاه ایالات متحده آمریکا، استفان جی مورفی محکوم شود. قاضی دادگاه منطقه‌ای فدرال پس از در نظر گرفتن دستورالعمل‌های مجازات ایالات متحده و سایر عوامل قانونی، حکم را تعیین می کند.

احتمالا حکم یوسفی جم پنج‌سال زندان و پرداخت جریمه 250 هزار دلاری باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size