آمریکا: مخالفت چین با پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت خطرناک است

سازمان جهانی بهداشت از مقامات چینی خواسته در رابطه با منشا کرونا شفاف‌سازی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید پنج‌شنبه 22 ژوئیه اعلام کرد که مخالفت چین با پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت برای انجام تحقیقات درباره منشا اصلی کرونا «خطرناک و غیرمسئولانه» است.

پیش از این کمیته بهداشت چین اعلام کرد که با پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت برای انجام مرحله دوم از تحقیقات درباره منشا اصلی کرونا مخالفت کرده است.

تسنگ یی شین، رئيس کمیته بهداشت چین، گفت که کشورش از طرح پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت برای انجام دومین مرحله از تحقیقات درباره منشا ویروس کرونا پیروی نمی‌کند زیرا که به نظر دولت متبوع او این طرح به علم و ذات انسانی احترام نمی‌گذارد.

این مقام چینی ضمن تاکید این‌که پکن از تحقیقات علمی حمایت می‌کند، افزود:«ما با سیاسی‌ کردن تحقیقات درباره اصل ویروس مخالفیم.»

او همچنین در ادامه تاکید کرد که مرحله دوم تحقیقات درباره منشا ویروس کرونا باید به نتایج مرحله اول که در چین انجام شده بود، استناد کند.

سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته پیشنهاد داد که دومین مرحله از تحقیقات بین‌المللی برای تشخیص منشا ویروس کرونا در چین انجام شود.

بنا به طرح پیشنهادی این سازمان جهانی، تحقیقات شامل معاینه آزمایشگاهها و بازارها در شهر ووهان می‌شود و در این راستا سازمان مذکور از مقامات چینی خواسته تا در این زمینه شفاف‌سازی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید