وزارت خارجه آمریکا از حق مردم خوزستان برای ابراز عقیده حمایت کرد

ند پرایس: ما اخبار اعتراضات خوزستان را از نزدیک دنبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که تظاهرات استان خوزستان وارد هفتمین روز خود می‌شود، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده این اعتراضات را «به دقت زیر نظر» دارد، و از «حقوق مردم ایران برای تجمع مسالمت‌آمیز و ابراز عقاید خود» حمایت می‌کند.

در جریان نشست مطبوعاتی چهارشنبه 21 ژوئیه 2021، ند پرایس، سخنگوی مطبوعاتی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد که «ما اخبار اعتراضات در استان خوزستان ایران را از نزدیک دنبال می‌کنیم، از جمله گزارش‌هایی مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی به سمت معترضان تیراندازی کرده‌اند.»

پرایس افزود: «ما از حقوق ایرانیان برای تجمع مسالمت‌آمیز و ابراز عقاید خود حمایت می‌کنیم. ایرانیان، مانند دیگر مردم جهان، باید بدون هراس از خشونت، و بدون ترس از بازداشت خودسرانه توسط نیروهای امنیتی، از این حقوق برخوردار شوند. ما این وقایع را با دقت بسیار زیر نظر داریم.»

اعتراضات خوزستان شش روز پیش به دلیل بحران بی‌سابقه بی‌آبی آغاز شد. نیروهای امنیتی، سپاه و بسیج به برخورد خشونت‌آمیز با تظاهرکنندگان پرداختند. در نتیجه تیراندازی مستقیم به سوی معترضین، تعداد کشته‌شدگان تاکنون به شش نفر رسیده و بسیاری نیز زخمی شده‌اند.

با نظر به برخورد قهرآمیز حکومت با تظاهرکنندگان در خوزستان، مردم دیگر استان‌های ایران با مردم این استان اظهار همبستگی کرده و شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند. اعتراضات علیه جمهوری اسلامی همچنان در خوزستان و دیگر استان‌های ایران ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید