انتقاد صندوق بین‌المللی پول از روند کند واکسیناسیون ضد کرونا در جهان

بسیاری از کشورها دست‌کم تا سال 2023 قادر به واکسیناسیون تعداد بیشتری از مردم نخواهند بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق بین‌المللی پول ضمن انتقاد از روند کند واکسیناسیون ضد کرونا در اغلب کشورهای جهان، اعلام کرد که با ادامه روند کنونی واکسیناسیون، بحران کرونا تا آغاز سال 2022 پایان نخواهد یافت.

صندوق بین‌المللی چهارشنبه 21 ژوئیه، گفت که روند کنونی واکسیناسیون در جهان به پایان دادن به بحران کرونا تا آغاز سال 2022 کمک نخواهد کرد.

این نهاد بین‌المللی همچنین اشاره کرد ‌که تعداد زیادی از کشورها دست‌کم تا سال 2023 قادر به واکسیناسیون تعداد بیشتری از شهروندان خود نخواهند بود.

این در حالی است که از بین 3.3 میلیارد دوز واکسن ضد کرونا که در سطح جهان تولید شده اغلب آن تنها در تعداد اندکی از کشورها تزریق شده است و در ارتباط با سایر نقاط جهان به‌ویژه کسانی که در کشورهای با درآمد کم و متوسط زندگی می‌کنند، همچنان دسترسی به واکسن ضد کرونا بعید به نظر می‌رسد.

به‌رغم تلاش‌های بین‌المللی از جمله طرح COVAX و کمک‌های بیشتر برای توزیع واکسن در سطح جهان، ارزیابی‌های انجام شده اما نشان می‌دهد که بسیاری از کشورها دست‌کم تا سال 2023 قادر به فراهم کردن واکسن برای تعدادی زیادی از جمعیت خود نخواهند بود.

بنا به آماری که «العربیه‌» از آن مطلع شده تاکنون تعداد کسانی که حداقل یک دوز واکسن ضدکرونا را دریافت کرده‌اند در کشورهای پردرآمد %51 است. در حالی که تنها %1 از جمعیت کشورهای با درآمد پایین، دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

در کشورهای با درآمد پایین و متوسط نیز این میزان به %14 می‌رسد و در کشورهای با درآمد بالاتر از میانگین نزدیک به %31 از مردم حداقل یک دوز از واکسن ضد کرونا را دریافت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید