آلمان: مرکز اسلامی هامبورگ از مراکز مهم عملیاتی رژیم ایران در اروپا است

در نامه‌هایی که خامنه‌ای به مفتح نوشته، او را «نماینده محترم مقام معظم رهبری، رئیس مرکز اسلامی هامبورگ» خطاب کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ»، در گزارشی که اخیرا منتشر کرده، «مرکز اسلامی هامبورگ»، که مسجد و مجموعه‌ای مذهبی است و با حمایت‌های روحانیون شیعی ایرانی تاسیس شده را «مرکز عملیاتی رژیم ایران در اروپا» نامیده است.

به گزارش وبسایت آلمانی «آر.تی.اِل»، مارکو هاس، سخنگوی این دفتر، جمعه 16 ژوئیه 2021 اعلام کرد که «اسناد و مدارکی که به دست ما رسیده نشان می‌دهد که محمد هادی مفتح، مدیر مرکز اسلامی هامبورگ، به دستورالعمل‌های رژیم ایران پای‌بند است. از این رو، تصویری که این مرکز به عنوان یک نهاد کاملاً مذهبی و مستقل از رژیم تهران ارائه می‌دهد، قابل اعتماد نیست.»

به گفته هاس، این اسناد، شامل نامه‌های رهبر جمهوری اسلامی، «تقریباً ثابت کرد که مفتح معاون رسمی آیت‌الله خامنه‌ای است. چندین مورد از این نامه‌ها که مستقیماً به مفتح نوشته شده‌اند، وی را ‘نماینده محترم مقام معظم رهبری، رئیس مرکز اسلامی هامبورگ’ خطاب می‌کنند. شواهدی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه مفتح مستقیماً به دفتر رهبر جمهوری اسلامی متصل است، و دستورالعمل‌هایی دریافت کرده و به این دفتر گزارش می‌دهد.»

به گزارش «آر.تی.اِل»، علاوه بر این شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مرکز اسلامی هامبورگ با «حزب‌الله» ارتباط نزدیک دارد. به گفته سخنگوی دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ، تصاویری از موسوی‌فر، نایب‌رئیس مرکز اسلامی در اینترنت موجود است که او را حین سخنرانی در مکانی با پرچم حزب‌الله نشان می‌دهد. همچنین، پست‌های مختلفی در پروفایل فیس‌بوک موسوی‌فر وجود دارد که وی در آنها حزب‌الله را تحسین کرده و از این گروه به‌عنوان «نماینده قانونی اسلام شیعه در مبارزه با غرب» نام برده است. حزب‌الله در آلمان به‌عنوان یک «گروه تروریستی» شناخته می‌شود.

دنیس گلادیاتور، کارشناس داخلی گروه پارلمانی «سی‌دی‌یو»، در این باره به «آر.تی.اِل» گفت: «یک کشور دموکراتیک و یک شهر آزاد نباید به چنین سازمان‌هایی که دشمنان قانون اساسی هستند اجازه فعالیت رسمی بدهد. اکنون ثابت شده است که مرکز اسلامی هامبورگ از لحاظ عقیدتی و تشکیلاتی مرکز عملیاتی رژیم ایران است، که وظیفه صدور جهانی انقلاب اسلامی، که در قانون اساسی ایران بر آن تاکید شده است، را بر عهده دارد.»

با نظر به گزارش اخیر دفتر حمایت از قانون اساسی هامبورگ، اعضای برجسته برخی از احزاب آلمانی خواستار توقف فعالیت مرکز اسلامی هامبورگ شدند. آنا فون تروئنفلز-فروئین، نماینده حزب «ف.د.پ» گفت: «این کاملاً غیرقابل قبول است که این سازمان، تحت لوای آزادی مذهب، به اقدامات ضد قانون اساسی مبادرت می‌کند.» دیرک نوکمان، رهبر گروه پارلمانی «آ.د.ف» گفت: «ما با بمب‌های ساعتی ضدیهودی روبرو هستیم که تهدید بزرگی برای جامعه آزاد و دموکراتیک ماست.» گلادیاتور هم تاکید کرد: «ما یک بار دیگر از سنا می‌خواهیم که به جای مماشات کردن، به این ماجراجویی‌ها خاتمه دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید