سناتور جمهوری‌خواه مخالف ترامپ سفیر آمریکا در ترکیه شد

جف فلیک بعد از انتقاد به ترامپ به‌دلیل «عدم پایبندی به ایدئولوژی محافظه‌کارانه»، به هدف حملات مکرر رئیس‌جمهوری وقت تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جف فلیک، سناتور سابق جمهوری‌خواه و از مخالفان مشهور رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا دونالد ترامپ، در دولت جو بایدن به مقام سفارت ایالات متحده در ترکیه منصوب شد.

به گزارش وبسایت «پولیتیکو»، جو بایدن، سه‌شنبه 13 ژوئیه 2021، فلیک را به این مقام منصوب کرد، و او نیز در مقابل دستگاه دیپلماسی بایدن را به‌عنوان «تیمی قوی، باتجربه و توانمند که منافع ایالات متحده در خارج از كشور را نمایندگی می‌کند» مورد ستایش قرار داد.

جف فلیک با صدور بیانیه‌ای اظهار کرد: «با نامزد کردن من برای این پست، دولت بایدن مهر تاییدی بر بهترین سنت سیاست خارجی و دیپلماسی آمریكا زد. و آن این اصل است، كه درگیری‌های حزبی باید لب مرز متوقف شود.» او افزود: «سیاست خارجی آمریکا می‌تواند و باید دوحزبی باشد. این اعتقاد و تعهد من نیز هست.»

او بیش از یک دهه نماینده ایالت آریزونا در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، و سپس برای یک دوره سناتور همین ایالت در مجلس سنا بود. بعد از درگیری‌اش با ترامپ و انتقاد آشکارش از وی به دلیل «عدم پایبندی به ایدئولوژی محافظه‌کارانه»، که او را به هدف حملات مکرر رئیس‌جمهوری وقت تبدیل کرد، فلیک از کاندیداتوری مجدد برای سناتوری صرف نظر کرد.

فلیک در کنار افرادی مانند سیندی مک‌کین، همسر سناتور فقید جان مک‌کین و منتقد بزرگ ترامپ، که تا زمان مرگش در سال 2018 همکار فلیک در آریزونا بود، از جمهوری‌خواهان برجسته‌ای بود که در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال 2020 از بایدن دموکرات حمایت کردند.

هر دو قانونگذار آریزونایی از جمله سیاستمداران جمهوری‌خواهی بودند که به دلیل «برخورد ناشایست» با رئیس‌جمهوری پیشین دونالد ترامپ در ماه‌های پس از انتخابات 2020، مورد توبیخ حزب جمهوری‌خواه قرار گرفتند.

بایدن به سیندی مک‌کین نیز مانند فلیک بابت حمایت از خودش در مبارزات انتخاباتی پاداش داد. همسر سناتور فقید ماه گذشته به عنوان نماینده ایالات متحده در «آژانس غذا و کشاورزی» سازمان ملل متحد معرفی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید