بریتانیا حملات نژادپرستانه به بازیکنان تیم ملی فوتبال را محکوم کرد

اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که از نژادپرستی علیه بازیکنان تیم ملی «منزجر» شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی شکست تیم ملی فوتبال انگلستان در فینال جام ملت‌های اروپا «یورو 2020»، ماركوس رَشفورد، جِیدون سانچو، و بوكایو ساكا، بازیکنان سیاهپوست این تیم در فضای مجازی هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفته‌اند.

به گزارش روزنامه ایرلندی «ژورنال»، اتحادیه فوتبال انگلیس طی بیانیه‌ای در محکومیت رفتارهای نژادپرستانه در سطح جامعه بریتانیا، اعلام کرد که از نژادپرستی علیه بازیکنان تیم ملی «منزجر» شده است.

سخنگوی این اتحادیه گفت: «اتحادیه فوتبال انگلیس به شدت انواع تبعیض را محکوم، و از نژادپرستی مجازی که برخی بازیکنان تیم ملی انگلیس را در رسانه‌های اجتماعی هدف قرار داده است، ابراز انزجار می‌کند.»

این سخنگو خواستار دخالت دولت در امر مقابله با نژادپرستی شد و تاکید کرد: «ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا از فوتبال تبعیض‌زدایی کنیم، اما از دولت نیز می‌خواهیم هرچه سریع‌تر وارد عمل شده و قوانین مناسبی برای هزینه‌دار کردن نژادپرستی وضع کند.»

در همین حال، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، رفتارهای نژادپرستانه علیه بازیکنان سیاهپوست تیم ملی انگلیس در شبکه‌های اجتماعی را «منزجرکننده» خواند. جانسون گفت که تیم ملی پس از رویارویی با ایتالیا شایسته ستایش به عنوان «قهرمان» است، و افزود نژادپرستان «باید از خودشان خجالت بکشند.»

صادق خان، شهردار لندن، نیز از شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی خواست برای جلوگیری از نژادپرستی آنلاین تلاش‌های خود را افزایش دهند. وی در حساب توییترش نوشت: «نژادپرستی مطلقا هیچ جایی در فوتبال یا هیچ جای دیگری ندارد. نژادپرستان آنلاین باید پاسخگو شوند، و شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی باید سریعاً برای جلوگیری از این اقدامات نفرت‌انگیز اقدام کنند.»

سازمان پلیس شهر لندن نیز با محکوم کردن نژادپرستی علیه فوتبالیست‌ها اعلام کرد: «ما از اظهارات توهین‌آمیز و نژادپرستانه در رسانه‌های اجتماعی علیه فوتبالیست‌ها پس از فینال یورو 2020 آگاه هستیم. این رفتار زشت کاملاً غیرقابل قبول و غیر قابل تحمل است، و مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید