بازداشت یک زن ایرانی در بلژیک به ظن خرابکاری علیه هواپیمایی اسرائیل

منابع امنیتی «اِل‌آل» گفتند که این واقعه نشانگر «تلاش ایران برای آزمایش سیستم امنیتی فرودگاه و جمع‌آوری اطلاعات» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«جروزالم پست»، گزارش داد که یک زن ایرانی، پنجشنبه 8 ژوئیه، در فرودگاه بروکسل پایتخت بلژیک به ظن خرابکاری علیه شرکت هواپیمایی ملی اسرائیل «اِل‌عال» بازداشت شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

این زن ایرانی، چمدانش را در فرودگاه بروکسل رها کرده و خود سوار بر پروازی به مقصد قطر شده و فرودگاه را ترک کرده بود. هنگامی که مسئولان فرودگاه متوجه وضعیت شدند، سالن انتظار را به مدت دو ساعت تخلیه کردند، هواپیمای حامل زن را به بروکسل بازگردانده و او را بازداشت کرده و مورد پرسش قرار دادند.

در حالی که رسانه‌های بلژیک بدون اشاره به جزئیات واقعه گزارش دادند که پس از مشخص شدن اینکه خرابکاری در کار نبوده، فرودگاه بلافاصله بازگشایی شد، وبسایت اسرائیلی «وای‌نت» گزارش داده که چمدان کذایی، که متعلق به زن ایرانی عازم قطر بوده، را یک مامور امنیتی اِل‌آل پیدا کرده است.

ظاهرا چمدان مورد نظر فقط حاوی مشروبات الکلی بوده است. با این وجود، منابع امنیتی اِل‌آل در بروکسل به «وای‌نت» گفتند که این واقعه نشانگر «تلاش ایران برای آزمایش سیستم امنیتی فرودگاه و جمع‌آوری اطلاعات» بود.

به گزارش «جروزالم پست»، این حادثه پس از وقوع سلسله حوادثی در ایران رخ می‌دهد که حکومت این کشور تقصیر آنها را متوجه اسرائیل کرده است. هفته پیش ایران اسرائیل را مسئول عملیاتی خرابکارانه دانست که ماه گذشته ساختمانی متعلق به سازمان انرژی اتمی ایران در کرج را هدف قرار داده بود.

در ماه آوریل امسال نیز انفجاری بزرگ تعداد زیادی از سانتریفیوژهای تأسیسات هسته‌ای نطنز را از بین برد. در روزهای اخیر هم دو حمله سایبری علیه اداره راه‌آهن ایران و وزارت راه و ترابری ایران صورت گرفت.

کشته شدن سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در فرودگاه بغداد در عراق، به علاوه ترور فرمانده ارشد سپاه و دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده در حومه تهران در سال گذشته، نیز از مواردی است که حکومت ایران آنها را به اسرائیل نسبت داده و بابت‌شان تهدید به «حملات انتقام‌جویانه» علیه این کشور کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید