رعد و برق در هند جان 11 نفر را گرفت

بیشتر جان‌باختگان این حادثه جوان بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یازده نفر از کسانی که در حال گرفتن «عکس سلفی» بر روی یک برج تاریخی در «جیپور» هند بودند، بر اثر رعد و برق جان خود را از دست دادند.

به گزارش «ایندیا تودی»، یازده نفر از کسانی که عصر روز یک‌شنبه برای تفریح به «برج دیدبانی عامر» که یک بنای تاریخی قرن دوازدهمی است رفته بودن، بر اثر صاعقه‌های شدید کشته شدند.

گفته شده است در زمان وقوع حادثه، حدود 27 نفر روی برج دیدبانی این قلعه تاریخی بودند که تعدادی از آن‌ها هنگام رعد وبرق به پایین برج پریده‌اند. به گزارش یک افسر ارشد پلیس بیشتر جان‌باختگان این حادثه جوان بودند.

بنا بر این گزارش، 17 نفر در این حادثه آسیب دیده‌اند که توسط تیم‌های مشترک پلیس و نیروهای دولتی برای مقابله با حوادث نجات پیدا کردند و به بیمارستانی در جیپور منتقل شدند.

در ایالت راجستان نیز در همین روز، 9 نفر دیگر بر اثر اصابت رعد و برق جان خود را از دست دادند که 7 نفر آن‌ها کودک بودند.

دولت راجستان مقامات مسئول را برای ارائه انواع کمک و راهنمایی‌ نزد خانواده‌های متوفی و آسیب دیده فرستاده و وزیر ارشد راجستان، آشوک گهلو عنوان کرده است به خانواده کشته‌‌شدگان در این حادثه مبلغی حدود 6 هزار دلار پرداخت خواهد شد.

در هند از سال 2004 تاکنون، سالانه به طور متوسط دو هزار نفر در اثر رعد و برق جان خود را از دست داده‌اند.

با شروع فصل باران‌های موسمی که از ماه ژوئن آغاز و تا ماه سپتامبر به طول می‌انجامد در کشور هند، مرگ و میر ناشی از رعد و برق افزایش می‌یابد.

اداره هواشناسی هند گفته است : «از سال 1960 مرگ و میر ناشی از رعد و برق در این کشور دو برابر شده که یکی از دلایل آن بحران آب و هوایی است.»

در سال 2018 در ایالت «آندرا پرادش» در جنوب هند، اداره هواشناسی، تنها در مدت 13 ساعت، 36 هزار و 749 رعد و برق را ثبت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید