تحریم هشت شرکت توسط آمریکا به دلیل ارتباط با صنایع نظامی ایران

علاوه بر ایران، شرکت‌های دیگری به دلیل ارتباط با چین و روسیه تحریم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه نهم ژوئیه (هجدهم تیر) سی‌وچهار شرکت از جمله هشت شرکت را به دلیل ارسال تجهیزاتی که در توسعه صنایع نظامی ایران به کار می‌رود، تحریم کرد.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: «این شرکت‌ها به دلیل مشارکت یا همکاری با فعالیت‌هایی که بر خلاف سیاست خارجی و منافع امنیت ملی ایالات متحده است، در لیست تحریم‌ها قرار داده شدند».

از میان این شرکت‌ها، چهارده موسسه در چین فعال هستند که وزارت بازرگانی آمریکا آنها را به مشارکت در سرکوب اقلیت مسلمان اویغور در استان سینک‌کیانگ این کشور متهم می‌کند. نهادهای حقوق بشری و دولت‌های غربی چین را به سرکوب سیستماتیک مسلمانان سینگ‌کیانگ و ایجاد کمپ‌های کار اجباری و فشار برای تغییر مذهب متهم می‌کنند.

در بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا هفت شرکت‌ در این لیست متهم به همکاری نظامی با روسیه بوده و پنج شرکت در سال‌های گذشته به ارتش چین برای دستیابی به فن‌آوری لیزری کمک کرده‌اند.

در همین زمینه جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا گفت: «ما با جدیت به کنترل صادرات کشورها، شرکت‌ها و افرادی که از تجهیزاتی امریکایی برای اهداف مخرب در کشورهایی مثل چین، ایران و روسیه استفاده می‌کنند، ادامه می‌دهیم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size