پنتاگون: حملات اخیر به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه «نگران کننده» است

جان کربی می‌گوید حمله به نیروهای آمریکایی با سلاح‌های کشنده صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفت ایالات متحده آمریکا از حملات اخیر به پرسنل این کشور در عراق و سوریه «عمیقا نگران» است.
به گزارش رویترز سخنگوی پنتاگون پنج‌شنبه 8 ژوئیه 2021 نگرانی عمیق ایالات متحده درباره حملات روزهای اخیر به نیروهای این کشور در عراق و سوریه را ابراز داشت.
سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد، چهارشنبه گذشته هدف 3 حمله راکتی و پهپادی قرار گرفت. علاوه بر آن پایگاه هوایی عین‌الاسد، در غرب عراق که میزبان نیروهای آمریکایی است نیز مورد اصابت 14موشک قرار گرفت که در جریان آن دو نیروی آمریکایی مجروح شدند.
هر چند تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است. با این وجود کارشناسان اما بر این باورند که این حملات توسط نیروهای شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت ایران صورت گرفته است.
جان کربی تاکید کرد: آمریکا سلامت و امنیت نیروهای خود در خارج از کشور را بسیار جدی می‌گیرد. سخنگوی پنتاگون افزود وقتی امنیت نیروهای آمریکا به خطر می‌افتد، به طور مناسب دست به اقدام تلافی‌جویانه می‌زنیم.
جان کربی گفت: شبه‌نظامیان در این حملات از سلاح‌های «مرگبار» استفاده می‌کنند. او این حملات را «خطراتی جدی» تلقی کرد.
پیشتر گروههای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق هشدار داده بودند به حملات هوایی آمریکا به مواضع این گروهها در مرز سوریه و عراق پاسخ خواهند داد.
جنگنده‌های آمریکایی هم پیش از این به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در مرز عراق و سوریه حمله کرده‌اند. آمریکا این حملات را متناسب و بازدارنده می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید