ترامپ از فیسبوک، توییتر، گوگل و مدیران آنها شکایت می‌کند

رئیس جمهوری سابق آمریکا از توییتر به طور کلی محروم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، چهارشنبه 7 ژوئیه 2021 اعلام کرد، تصمیم گرفته از فیسبوک، توییتر و گوگل و مدیران آنها در دادگاه شکایت کند.
ترامپ این شرکت‌ها را به اجرای سانسور غیرقانونی و خلاف قانون اساسی آمریکا متهم كرد.

دونالد ترامپ در باشگاه گلف خود در بدمینستر نیوجرسی، گفت:«امروز، در كنار "موسسه سیاست اوّل آمریکا"، من به عنوان نماینده اصلی، اقدام جمعی مهمی را برای پیگرد قانونی علیه غول‌های فناوری از جمله فیسبوک، گوگل و توییتر و مدیران و کارگردانان آنها مارک زاکربرگ، سوندار پیچای و جک دورسی ارائه داده‌ام».

گفتنی است «موسسه سیاست اوّل آمریکا» سازمانی است كه شعار «اوّل آمریكا» ترامپ را تبلیغ می‌کند.

اقدام جدید ترامپ در راستای جنگ دو ساله او با توئیتر و فیسبوک است که بر سر آزادی بیان و سانسور که به گفته او این دو شبکه اجتماعی علیه او اعمال کرده‌اند، صورت می‌گیرد.

شرکت توییتر حساب کاربری ترامپ را برای همیشه بسته است اما فیسبوک دو ماه پیش اعلام کرد، حساب دونالد ترامپ در این رسانه برای 2 سال دیگر همچنان بسته خواهد ماند.

فیسبوک ضمن تمدید تعلیق حساب فیسبوکی رئیس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد، تا زمانی که خطرهای تهدید کننده امنیت افکار عمومی از بین نرود، ترامپ قادر به بازگشت به فیسبوک نخواهد بود.

فیسبوک 7 ژانویه گذشته حساب دونالد ترامپ را به دلیل تشویق طرفداران خود برای حمله به ساختمان کاپیتول در واشنگتن، تعلیق کرد.

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری‌اش چندین بار با رسانه‌های این کشور و شبکه‌های اجتماعی درگیر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید