یک کشتی تجاری اسرائیلی در اقیانوس هند مورد حمله قرار گرفت

کشتی «تیندال» با پرچم لیبریا در حرکت بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی روز شنبه سوم ژوئیه 2021 به نقل از مسئولان دفاعی تل‌آویو گزارش کردند یک کشتی تجاری این کشور در اقیانوس هند مورد حمله قرار گرفت.
رسانه‌های اسرائیلی هیچ توضیحی درباره این حمله ارائه نکردند، اما برخی منابع این کشور گزارش کردند کشتی مذکور «تیندال» نام دارد و با پرچم لیبریا در حال عبور از اقیانوس هند بود.
منابع «العربیه» هم گزارش کردند کشتی اسرائیلی که مورد حمله قرار گرفت، یک کشتی باربری و متعلق به «لایال عوفر» تاجر سرشناس اسرائیلی است.
در 13 آوریل گذشته هم یک کشتی اسرائیلی متعلق به این شرکت، در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت. کشتی «هایپریون ‌رای» تجاری متعلق به اسرائیل، در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت. شبکه 12 تلویزیون اسرائیل به نقل از مقاماتی که اسامی آنها ذکر نشد، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد. این حمله دو روز پس از انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز و تهدید ایران به انتقام‌گیری از اسرائیل، صورت گرفت.
قبل از آن، در 6 آوریل 2021 یک کشتی ایرانی وابسته به سپاه پاسداران به نام «ساویز» كه در عمليات جاسوسى و رساندن اسحله و تجهيزات به حوثی‌های یمن نقش اساسی دارد، در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفت. روزنامه «نیویورک تایمز» در این باره نوشت که این حمله توسط کماندوهای اسرائیلی و با مین چسبان صورت گرفت و خسارت زیادی به کشتی ساویز وارد کرد.
در ماه مارس گذشته هم یک کشتی باری ایرانی به نام «شهرکرد» در نزدیکی سواحل لاذقیه در آب‌های مدیترانه مورد هدف قرار گرفت که یکی از 12 کشتی ایرانی بود که به گزارش روزنامه وال‌ستریت ژورنال، در 3 سال گذشته از سوی اسرائیل مورد حمله قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size