واشینگتن برای ارائه اطلاعات درباره یکی از رهبران القاعده پاداش تعیین کرد

ابراهیم احمد محمود القوسی با رهبران القاعده در ایران مرتبط است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به ازای دریافت اطلاعات درباره «ابراهیم احمد محمود القوسی» از رهبران القاعده چهار میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. این وزارت گفته این شخص دستورات خود را از رهبران القاعده مستقر در ایران دریافت می‌کند.

حساب کاربری «پاداش برای عدالت» وابسته به وزارت خارجه آمریکا جمعه 11 تیر 1400 در صفحه توییتر خود خواستار اطلاعاتی درباره این«تروریست» شده و نوشته است: «این تروریست پس از خروج از سودان با هماهنگی رهبران القاعده در ایران به خرابکاری در یمن وآسیب به مردم‌ آن کشور اقدام می‌کند.»

Advertisement

توییت وزارت خارجه آمریکا تصریح کرده که این شخص به نام‌های «شیخ حبیب السودانی» و «محمد صلاح احمد» نیز شناخته می‌شود. القوسی در چندین ویدیو از حمله به منافع ایالات متحده حمایت کرده است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده از طریق واتساپ، تلگرام یا اپلیکشن سیگنال آماده‌ دریافت پیام درباره القوسی است.

ابراهیم القوسی کیست؟

القوسی در سال 1960 در کشور سودان متولد شد و به نام‌های شیخ حبیب السودانی و محمد صلاح احمد نیز معروف است. از او به عنوان یکی از رهبران برجسته القاعده در شبه جزیره عرب نام برده می‌شود.
او با رهبران القاعده مستقر در ایران در ارتباط است و به فعالیت‌های تروریستی در یمن اقدام می‌کند.
القوسی خواستار انجام عملیات‌های تروریستی در خاک ایالات متحده شده و به همین دلیل وزارت خارجه آمریکا در ازای اطلاعات دربارهاو جایزه 4 میلیون دلاری تعیین کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید